#PrzyR22: 28 marca - 3 kwietnia

2 lata temu | 04.04.2022, 17:18

Podsumowanie wydarzeń z ubiegłego tygodnia.

Eliminacje mistrzostw Europy U-21: Macedonia Północna - Wyspy Owcze 0:1, 86 minut Enisa Fazlagicia

W kolejnym spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy do lat 21 reprezentacja Macedonii Północnej podejmowała Wyspy Owcze. Spotkanie w Skopje zakończyło się nieznacznym zwycięstwem gości, którzy pokonali Czerwone Lwy 1:0. 86 minut na placu gry spędził pomocnik Białej Gwiazdy - Enis Fazlagić.

Liga Narodów UEFA: Kazachstan - Mołdawia 0:1 (0:1) - Rzuty karne: 5:4, występ i wykorzystany rzut karny Żukowa

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Kazachstanem a Mołdawią o utrzymanie w dywizji C Ligi Narodów UEFA niosło ze sobą wiele emocji. Do wyłonienia wygranej drużyny potrzebne były rzuty karne, a te lepiej wykonywali piłkarze z Kazachstanu. W drugiej połowie dogrywki na murawie pojawił się Gieorgij Żukow, który w decydującym momencie pewnie wykorzystał rzut karny, pieczętując tym samym zwycięstwo swojej drużyny.

Grupy ampfutbolowej Ligi Mistrzów rozlosowane!

W czwartkowe przedpołudnie w Krakowie odbyło się losowanie grup Amp Futbolowej Ligi Mistrzów. Warto przypomnieć, że nadchodząca edycja odbędzie się w Krakowie. Biała Gwiazda  znalazła się w grupie A w towarzystwie takich zespołów, jak Qarabağ FK, AFC Tbilisi i Flamencos Amputados SUR.

Grupa A: Wisła Kraków, Qarabağ FK, AFC Tbilisi, Flamencos Amputados SUR.
Grupa B: Etimesgut Belediyesi, Sporting Amp Football, Manchester City, OL Jouy le Moutier.

22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków - Warta Poznań 5:0

W ramach 22. serii gier CLJ U-18 podopieczni trenera Adriana Filipka podejmowali na boisku ORLEN OIL Centrum Treningowego Wisły Kraków w Myślenicach ekipę Warty Poznań. Sobotnia potyczka od początku do końca była pod pełną kontrolą młodych Wiślaków, którzy po trzech bramkach Mateusza Stanka oraz trafieniach Arkadiusza Ziarki i Dominika Sargi odnieśli pewne zwycięstwo i pokonali poznaniaków 5:0.

27. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:2

W niedzielne popołudnie Biała Gwiazda gościła na swoim obiekcie Piasta Gliwice, z którym stoczyła zacięty bój o cenne ligowe punkty. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka jako pierwsi objęli prowadzenie, a ze swoje premierowego trafienia cieszyć się mógł Stefan Savić, który w 31. minucie wpisał się na listę strzelców. Trafień krakowian w pierwszej odsłonie spotkanie powinno być zdecydowanie więcej, jednak na drodze do szczęścia stawały słupki i poprzeczki.

Początek drugiej połowy należał już do gliwiczan, którzy za sprawą dwóch trafień Kamila Wilczka zyskali jednobramkową przewagę. Piłkarze 13-krotnego mistrza Polski nie zamierzali jednak składać broni i w 71. minucie doprowadzili do wyrównania. Tym razem piłkę do siatki skierował Dor Hugi, dobijając uderzenie Luisa Fernándeza z rzutu wolnego.