#PrzyR22: 27 lutego - 6 marca

2 lata temu | 07.03.2022, 11:58

Podsumowanie minionego tygodnia.

Marko Poletanović piłkarzem Wisły Kraków

Szeregi 13-krotnego mistrza Polski zasilił 28-letni Marko Poletanović. Serbski pomocnik dołączył do krakowskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego i podpisał kontrakt, który obowiązywał będzie do 30 czerwca 2024 roku. Nowy nabytek Białej Gwiazdy ma za sobą występy między innymi w takich zespołach, jak KAA Gent, FK Crvena Zvezda, Jagiellonia Białystok czy Raków Częstochowa.

Elvis Manu piłkarzem Białej Gwiazdy

Nowym nabytkiem 13-krotnego mistrza Polski został 28-letni Elvis Manu, który wzmocnił siłę ofensywną zespołu dowodzonego przez trenera Jerzego Brzęczka. Holenderski zawodnik - mogący występować w ataku i na skrzydle - podpisał z Białą Gwiazdą umowę, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia.

1/4 finału Fortuna Pucharu Polski: Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków 1:1 (5:3 po rzutach karnych)

W pierwszym dniu marca Wiślacy zameldowali się w Grudziądzu, by z tamtejszą Olimpią powalczyć o awans do półfinału krajowego pucharu. Spotkanie zaczęło się jednak od szybkiej bramki gospodarzy, którzy za sprawą Jakuba Bojasa już w 2. Minucie mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Wisła odpowiedziała dopiero w 57. Minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Momo Cissé, wyrównując stan pojedynku. Pomimo prób zarówno z jednej, jak i z drugiej strony wynik nie uległ zmianie i po regulaminowych 90 minutach oba zespoły przystąpiły do dogrywki. Ta również nie przyniosła rozstrzygnięcia, skutkiem czego do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali jednak Biało-Zieloni, zapewniając sobie historyczny awans do półfinału Pucharu Polski.

Wisła Kraków kończy współpracę z Tomaszem Pasiecznym

Tomasz Pasieczny przestał pełnić funkcję Dyrektora Sportowego Wisły Kraków i nie będzie dłużej odpowiadał za realizację polityki transferowej, a także organizację oraz koordynację pracy pionu sportowego.

18. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków - Raków Częstochowa 4:4

W meczu inaugurującym piłkarską wiosnę na szczeblu CLJ U-18 młodzi Wiślacy podejmowali w ORLEN OIL Centrum Treningowym Wisły Kraków w Myślenicach drużynę Rakowa Częstochowa. W sobotnie popołudnie zawodnicy obu zespołów zaserwowali wszystkim zainteresowanym prawdziwy piłkarski dreszczowiec, który w finalnym rozrachunku zakończył się rezultatem 4:4. Dwie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Marcin Bartoń, z kolei po jednym trafieniu dołożyli Mariusz Kutwa oraz Wojciech Urbański.

24. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:1

W sobotni wieczór drużyna dowodzona przez trenera Jerzego Brzęczka stanęła w szranki z gdańską Lechią, z którą zmierzyła swoje siły na Polsat Plus Arenie. Jako pierwsi powody do zadowolenia mieli gospodarze, którzy po trafieniu Łukasza Zwolińskiego z 36. Minuty objęli prowadzenie. Krakowianie nie zamierzali jednak składać broni i ambitnie walczyli, by z północy Polski wyjechać choćby z jednym punktem. Ta sztuka powiodła się im na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to efektownym strzałem z dystansu popisał się Luis  Fernández, który ustalił wynik spotkania na 1:1.