#PrzyR22: 27 lipca - 1 sierpnia

3 lata temu | 02.08.2021, 13:09

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

124. rocznica urodzin Henryka Reymana

W środę 28 lipca obchodziliśmy kolejną rocznicę urodzin legendarnego Henryka Reymana. Wybitnego napastnika i kapitana Wisły Kraków, króla strzelców, mistrza Polski, zdobywcy Pucharu Polski, kapitana reprezentacji Polski i olimpijczyka, a także selekcjonera drużyny narodowej i podpułkownika Wojska Polskiego, który stał się wzorem dla kolejnych pokoleń piłkarzy i działaczy.

Wisła Kraków z seniorską drużyną kobiet

Od sezonu 2021/2022 barwy Białej Gwiazdy reprezentować będzie seniorska drużyna kobiet, która zmagania rozpocznie od rywalizacji na szczeblu V ligi wschodniej. Trenerem piłkarek Wisły Kraków zostanie Andrzej Żądło, który przez wiele lat był opiekunem zespołów żeńskich we wszystkich kategorii wiekowych w Bronowiance Kraków. Wiślaczki swoje treningi odbywać będą dwa razy w tygodniu w Wielkich Drogach. Z kolei jedna sesja treningowa oraz wszystkie mecze domowe będą miały miejsce na bocznym boisku przy ul. Reymonta 22 w Krakowie.

2. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:2

W sobotnie popołudnie piłkarze Białej Gwiazdy zameldowali się na boisku w Niecieczy, gdzie stanęli w szranki z tegorocznym beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy ­- Bruk-Bet Termaliką. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już od pierwszych minut przeszli do zdecydowanych ataków, czym zmusili do wysiłku krakowską defensywę z debiutującym Mikołajem Biegańskim na czele. Młody golkiper wykazywał się refleksem i dzielnie bronił dostępu do wiślackiej bramki, jednak nie zdołał uchronić zespołu przed utratą pierwszej bramki, którą w 28. minucie zdobył Adam Radwański. Wisła szukała sposobu na przedarcie się z piłką w okolice pola karnego Termaliki, która jednak umiejętnie broniła korzystnego rezultatu.

Po zmianie stron podopieczni trenera Adriána Guľi ambitnie dążyli do odrobienia strat, co udało im się w 57. minucie, kiedy to Gieorgij Żukow uderzeniem z woleja doprowadził do wyrównania. Odpowiedź gospodarzy nadeszła dziesięć minut później, a na listę strzelców wpisał się Piotr Wlazło, który mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył Biegańskiego i Słonie ponownie objęły prowadzenie. Goście z Krakowa robili wszystko, by z podtarnowskiej miejscowości wywieźć choćby punkt i coraz mocniej naciskali obronę Bruk-Betu, która skapitulowała w 90. minucie, a dośrodkowanie z rzutu rożnego Dora Hugiego na bramkę mocnym strzałem głową zamienił Maciej Sadlok, ustalając wynik meczu na 2:2.