#PrzyR22: 26 kwietnia - 3 maja

2 lata temu | 04.05.2022, 12:11

Podsumowanie wiślackich wydarzeń.

Za nami kolejny tydzień, który obfitował w sporą dawkę wiślackich wydarzeń. Z tej okazji raz jeszcze postanowiliśmy przypomnieć najważniejsze z nich i podsuwaliśmy to, co w minionych siedmiu dniach działo się wokół Białej Gwiazdy.

Zwycięstwo Oldbojów na inaugurację

W 1. kolejce I ligi Oldbojów zawodnicy Wisły Kraków podejmowali na własnym terenie drużynę Garbarni Kraków. Potyczka od początku do końca układała się po myśli Białej Gwiazdy, która w ostatecznym rozrachunku odniosła przekonujące zwycięstwo i pokonała rywali aż 12:0.

Dawid Gruszecki zawodnikiem Wisły Kraków od 1 lipca 2022 roku

16-letni Dawid Gruszecki od sezonu 2022/2023 piłkarskie umiejętności będzie szlifował przy Reymonta, występując w zespołach wiślackiej Akademii. Młody napastnik, który przeniesie się pod Wawel 1 lipca, podpisał z Białą Gwiazdą kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2023 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne 1,5 roku.

Pewne zwycięstwo piłkarek Białej Gwiazdy

W sobotnie przedpołudnie do rywalizacji przystąpiły Wiślaczki, które zmierzyły swoje siły z Zielonką Wrząsowice. Mecz toczył się pod dyktando piłkarek spod Wawelu, które pokonały swoje przeciwniczki 7:1.

26. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków - UKS SMS Łódź 1:1

W ramach 26. serii gier CLJ U-18 podopieczni trenera Adriana Filipka gościli w ORLEN OIL Centrum Treningowym Wisły Kraków w Myślenicach zespół UKS SMS Łódź. Chcący zająć fotel lidera rozgrywek młodzi Wiślacy przystąpili do rywalizacji niezwykle zmotywowani, co przyniosło im prowadzenie w 20. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Marcin Bartoń. Goście nie złożyli jednak broni i dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównali stan pojedynku, który w końcowym rozrachunku zakończył się remisem 1:1.

31. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Cracovia - Wisła Kraków 0:0

Zakończenie 31. serii gier rodzimej Ekstraklasy stało pod znakiem Derbów Krakowa, które w niedzielne popołudnie odbyły się na stadionie przy ulicy Kałuży. W pierwszych fragmentach więcej z gry mieli gospodarze, którzy za sprawą Jewhena Konoplanki postraszyli Wisłę, jednak dobre interwencje Pawła Kieszka uchroniły drużynę z R22 przed utratą bramki. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka również potrafili wykreować sobie dogodne sytuacje, lecz po żadnej z nich piłka nie znalazła drogi do siatki, skutkiem czego derbowy pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.