#PrzyR22: 25 października - 1 listopada

2 lata temu | 02.11.2021, 15:14

Podsumowanie minionego tygodnia.

12. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0

W sobotnie przedpołudnie na murawę boiska w Myślenicach wybiegli młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-18, którzy zmierzyli swoje siły z zespołem Śląska Wrocław. Podopieczni trenera Adriana Filipka rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, bowiem już w 10. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Stanek, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.  Goście z Dolnego Śląska próbowali odpowiedzieć, jednak nie byli w stanie zaskoczyć wiślackiej defensywy. Po przerwie to krakowianie nadal byli stroną dominującą i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry potwierdzili swoją przewagę. Wówczas na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Ziarko, pieczętując zwycięstwo Białej Gwiazdy.

13. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Płock - Wisła Kraków 2:0

W ramach 13. serii gier rodzimej Ekstraklasy piłkarze krakowskiej Wisły udali się do Płocka, gdzie stanęli naprzeciw swojej imienniczce z Płocka. Od pierwszego gwizdka arbitra podopieczni trenera Adriána Guľi wykazywali się dużą aktywnością i potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika. Przed szansą na pokonanie Krzysztofa Kamińskiego stanęli między innymi Felicio Brown Forbes, Piotr Starzyński czy Alan Uryga, jednak żadnemu z nich ta sztuka się nie udała. Gospodarze długo nie mogli złapać swoje rytmu, jednak w 39. minucie umiejętnie rozegrali stały fragment gry i objęli prowadzenie za sprawą Łukasza Sekulskiego, który głową skierował piłkę do siatki. Napastnik Nafciarzy nie poprzestał jednak na tym trafieniu i już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania ponownie zaskoczył Mikołaja Biegańskiego. Gracze spod Wawelu próbowali odwrócić losy tego pojedynku, ale ich próby okazywały się bezskuteczne, przez co wrócić z Mazowsza bez punktów.

Porażka piłkarek Białej Gwiazdy

W miniony weekend swoje spotkanie rozegrały także Wiślaczki, które w niedzielę podejmowały na własnym obiekcie drużynę UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna II. Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Żądło zmuszone były uznać wyższość swoich przeciwniczek, ulegając im aż 1:9. Autorką honorowego trafienia dla Białej Gwiazdy została Kinga Łatka.

Konrad Gruszkowski powołany do kadry U-21.

Obrońca Białej Gwiazdy - Konrad Gruszkowski - znalazł się w gronie zawodników powołanych do kadry Polski U-21. Przed Biało-Czerwonymi dwa mecze kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2023. 12 listopada Polaków rozegrają spotkanie z Niemcami (godzina 18.15, Grossaspach), a cztery dniu później zmierzą swoje siły z Łotwą (godzina 17.30, Kraków).