#PrzyR22: 25-31 lipca

2 lata temu | 01.08.2022, 15:23

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

Kolejny tydzień za nami. Najwyższy czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń, które w ostatnich siedmiu dniach miały miejsce przy Reymonta.

Wisła Kraków ze wsparciem Synerise

W rozpoczętym sezonie 2022/2023 Białej Gwieździe - jako Oficjalny Sponsor Klubu - towarzyszyć będzie firma Synerise, która od kilku lat wspiera wiślacką Akademię i Towarzystwo Sportowe. Logo obecne będzie na plecach koszulki meczowej pierwszej drużyny. Synerise to obecnie najszybciej rosnąca polska Spółka w sektorze technologii w Europie wg raportu Financial Times 2022.

Zmiany w Zarządzie TS Wisła Kraków SA

Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński przestali pełnić role Prezesa i Wiceprezesa TS Wisła Kraków SA. Złożona po spadku drużyny z Ekstraklasy rezygnacja Zarządu - zapowiadana podczas konferencji prasowej - będzie skuteczna na koniec lipca 2022 roku.

Władysław Nowak Prezesem TS Wisła Kraków SA

1 sierpnia 2022 roku stanowisko Prezesa TS Wisła Kraków SA obejmie Władysław Nowak, który został powołany do sprawowania tej funkcji przez Radę Nadzorczą klubu.

CLJ U-19: Wisła Kraków U-19 - Ruch Chorzów U-19 6:2

W środę młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-19 rozegrali mecz towarzyski, w którym zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Ruchu Chorzów. Po festiwalu strzeleckim potyczka zakończyła się wygraną krakowian 6:2, dla których po dwie bramki zdobyli Feliks Grzybowski oraz Dominik Sarga, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Karol Tokarczyk oraz zawodnik testowany.

Jakub Złoch piłkarzem Białej Gwiazdy

Nowym nabytkiem Wisły Kraków został 18-letni Jakub Złoch. Młody obrońca, który może występować również na pozycji defensywnego pomocnika, związał się z Białą Gwiazdą umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku i dołączy do zespołu dowodzonego przez trenera Adriana Filipka.

Z Legią II Warszawa w 1. rundzie FORTUNA Pucharu Polski

W piątek 29 lipca rozlosowano pary w ramach 1. rundy FORTUNA Pucharu Polski. Rywalem Białej Gwiazdy będzie Legia II Warszawa, a spotkania w ramach tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 30 sierpnia - 1 września 2022 roku.

3. kolejka Fortuna 1. Ligi: Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:0

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Jerzego Brzęczka podejmowali na własnym obiekcie drużynę Arki Gdynia. W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy od 25. minuty grali w przewadze jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Aleman. Goście z Pomorza nie zamierzali jednak składać broni i potrafili zawiązać groźne akcje, lecz na posterunku byli wiślaccy defensorzy.

Po przerwie sytuacja gdynian skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marcjanik, który w nieprzepisowy sposób zatrzymał uderzenie Młyńskiego, co w konsekwencji poskutkowało rzutem karnym dla krakowian. Wówczas do piłki podszedł Żyro i pewnym strzałem pokonał Krzepisza, pieczętując tym samym zwycięstwo Białej Gwiazdy.