#PrzyR22: 20 - 26 września

2 lata temu | 27.09.2021, 14:53

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia

Go Rental Cars pozostaje w gronie Partnerów Wisły Kraków!

Wypożyczalnia samochodów Go Rental Cars przedłużyła swoją współpracę z Białą Gwiazdą do końca sezonu 2021/2022 i pozostanie w gronie Partnerów 13-krotnego mistrza Polski. Wypożyczalnia samochodów oferuje szeroki wybór aut na wynajem zarówno na kilka dni, jak i kilkanaście miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Firma umożliwia pozyskanie komfortowych i bezpiecznych pojazdów z oddziałów rozlokowanych na terenie całej Polski.

Na mocy obowiązującej umowy samochody dostarczane przez Go Rental Cars użytkowane są na co dzień przez pracowników administracyjnych klubu. Z pojazdów od Partnera korzysta również piłkarska Akademia.

1/32 finału Fortuna Pucharu Polski: Stal Mielec - Wisła Kraków 1:3

W środowy wieczór Wiślacy udali się do Mielca, gdzie stanęli naprzeciw miejscowej Stali, rozpoczynając zmagania w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Gospodarze już w pierwszych minutach ruszyli w kierunku bramki strzeżonej przez Mikołaja Biegańskiego, który był jednak na posterunku i nie dał się zaskoczyć. Skuteczniejsi byli jednak krakowianie, którzy w 20. Minucie objęli prowadzenie za sprawą efektownego uderzenia Mateusza Młyńskiego. Cztery minuty później przewagę gości powiększył Serafin Szota, pakując piłkę do bramki. Sytuacja mielczan jeszcze mocniej skomplikowała się w 26. Minucie, kiedy to czerwoną kartkę obejrzał Kamil Kościelny, który w nieprzepisowy sposób powstrzymał Jana Klimenta. W drugiej połowie kibice obejrzeli dwa trafienia - najpierw w 69. minucie kontaktowego gola dla Stali zdobył Kliment, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, natomiast cztery minuty później Biała Gwiazda odpowiedziała trafieniem Yawa Yeboaha z rzutu karnego, co zapewniło jej awans do kolejnej rundy.

Konrad Gruszkowski i Mateusz Młyński z powołaniami do kadry U-21

Selekcjoner piłkarskiej kadry Polski do lat 21, Maciej Stolarczyk, rozesłał powołania na zgrupowanie reprezentacji i mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy U-21 do młodych zawodników, wśród których znaleźli się Konrad Gruszkowski oraz Mateusz Młyński. Podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Węgrami (8 października) oraz na własnym terenie z San Marino (12 października).

7. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Warta Poznań - Wisła Kraków 0:1

Spotkanie w najlepszy możliwy sposób rozpoczęli krakowianie, którzy już w 4. Minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kacper Chełmecki, wykorzystując sytuację sam na sam. Szybko stracony gol nie podłamał jednak gospodarzy, którzy próbowali odbierać piłkę i doprowadzić do wyrównania, ale to drużyna gości kontrolowała spotkanie i dłużej się przy niej utrzymywała. Po przerwie niewiele się zmieniło, skutkiem czego Biała Gwiazda powróciła na zwycięskie tory i pokonała poznaniaków 1:0.

9. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0:1

W niedzielne popołudnie piłkarze Białej Gwiazdy podejmowali na własnym stadionie drużynę Pogoni Szczecin, z którą powalczyli o kolejne ligowe punkty. Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, skutkiem czego już w 8. minucie piłka zatrzepotała w siatce po uderzeniu Felicio Brown Forbesa, który znajdował się jednak na pozycji spalonej. W 15. minucie wszystko odbyło się już zgodnie z przepisami, a futbolówka znalazła się między słupkami wiślackiej bramki, a na listę strzelców wpisał się Jean Carlos Silva. W dalszej fazie spotkania krakowianie starali się odwrócić losy tego pojedynku, lecz ta sztuka im się nie powiodła i w finalnym rozrachunku ulegli Portowcom 0:1.