#PrzyR22: 2-9 listopada

2 lata temu | 09.11.2021, 16:14

Wiślackie podsumowanie tygodnia.

1/16 finału Pucharu Polski: GKS Tychy - Wisła Kraków 1:3

W środowe popołudnie piłkarze Białej Gwiazdy zameldowali się Tychach, by z miejscowym GKS-em powalczyć o awans do kolejnej rundy krajowego pucharu. Potyczkę na obiekcie przy ulicy Edukacji lepiej rozpoczęli goście z Krakowa, którzy w 24. Minucie objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Młyńskiego. Gospodarze starali się odpowiedzieć, jednak na ich drodze stawał dobrze dysponowany Mikołaj Biegański, który skutecznie bronił dostępu do wiślackiej bramki. Młody golkiper zmuszony był jednak skapitulować w 55. minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Łukasz Grzeszczyk. Wisła nie ustępowała jednak i robiła wszystko, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Osiągnięcie celu umożliwił krakowianom Felicio Brown Forbes, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zapewniając 13-krotnemu mistrzowi Polski awans do 1/8 finału, gdzie przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie Widzew Łódź.

Piotr Starzyński powołany do kadry U-21

Wśród nowo powołanych zawodników do reprezentacji Polski do lat 21 na mecze kwalifikacyjne do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 znalazł się pomocnik Białej Gwiazdy - Piotr Starzyński. 12 listopada Polaków czeka spotkanie z Niemcami (godzina 18.15, Grossaspach), a 16 listopada zagrają z Łotwą (godzina 17.30, Kraków).

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Lech Poznań - Wisła Kraków 0:4

W 13. serii gier Centralnej Ligi Juniorów U-18 podopieczni trenera Adriana Filipka zawitali do Wronek, gdzie zmierzyli swoje siły z zespołem poznańskiego Lecha. Od początku spotkania młodzi Wiślacy umiejętnie realizowali zadania nakreślone przez szkoleniowca, co już w pierwszej połowie przyniosło im trzy trafienia, których autorami zostali Kacper Chełmecki (2 bramki) oraz Marcin Bartoń. Po przerwie krakowianie nie zamierzali zwalniać tempa i dołożyli jedną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Ziarko, pieczętując pewne zwycięstwo swojej drużyny.

Wisła Kraków Amp Futbol z mistrzowskim tytułem!

W dniach 6-7 listopada stolica Małopolski była gospodarzem ostatniego turnieju w ramach PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Na stadionie Prądniczanki o tytuł mistrza Polski rywalizowały zespoły Wisły Kraków, Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Warty Poznań oraz  TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała. Ostatecznie najlepsi w stawce okazali się gracze Białej Gwiazdy, którzy sięgnęli po mistrzowską koronę! Tytuł wicemistrzowski przypadł Legii Warszawa, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała.

14. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Cracovia 1:0

Na zakończenie 14. Serii gier piłkarskich fanów czekały nie lada emocje, bowiem pod Wawelem napisano kolejny rozdział w historii Wielkich Derbów Krakowa. Od pierwszych minut spotkania na stadionie przy ulicy Reymonta dało się wyczuć wielkie napięcie, co przełożyło się na boiskowe działania obu zespołów. W pierwszej odsłonie derbowego pojedynku częściej bramce przeciwnika zagrażali goście, jednak dobrze dysponowany Mikołaj Biegański zachowywał czujność i oddalał zagrożenie. Podopieczni trenera Adriana Guli uderzyli w 52. Minucie, kiedy to wyprowadzili zabójczą akcję, którą celnym uderzeniem wykończył Yaw Yeboah. Cracovia robiła wszystko, by odrobić stratę, jednak gospodarze dzielnie się bronili i dowieźli korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Pewne zwycięstwo piłkarek Białej Gwiazdy nad Zielonką Wrząsowice

W zaległym meczu piątoligowych rozgrywek krakowska Wisła rozegrała spotkanie z Zielonką Wrząsowice. Wiślaczki po raz kolejny udowodniły swoją dobrą dyspozycję, wygrywając aż 5:0. Trzy bramki były autorstwem Aleksandry Łagowskiej, natomiast po jednym trafieniu dorzuciły Kinga Łatka oraz Małgorzata Kołodziejska. Oznacza to, że Biała Gwiazda zakończyła ligowe zmagania z ośmioma zwycięstwami na koncie.

Mikołaj Biegański z powołaniem do kadry U-20

Dobra postawa golkipera Białej Gwiazdy Mikołaja Biegańskiego zaowocowała powołaniem do kadry Polski U-20. Golkiper udał się do Uniejowa, gdzie wraz z kolegami przebywał będzie na zgrupowaniu. Biało-Czerwonych czeka mecz towarzyski z Rumunią w Bukareszcie, który rozegrany zostanie w czwartek 11 listopada o godzinie 18.00 czasu miejscowego.