#PrzyR22: 19-25 kwietnia

2 lata temu | 26.04.2022, 16:15

Podsumowujemy miniony tydzień.

Ostatnie pożegnanie Stanisława Sękiewicza - Wiślackiego Smoka

W czwartek 21 kwietnia miało miejsce ostatnie pożegnanie śp. Stanisława Sękiewicza - wiernego kibica Białej Gwiazdy, który od 2005 roku wcielał się w rolę Wiślackiego Smoka. Uroczystości pogrzebowe w podkrakowskiej Brzeźnicy zgromadziły rzesze ludzi, którzy chcieli towarzyszyć zmarłemu w jego ostatniej drodze.

Nowy Fanshop Białej Gwiazdy oficjalnie otwarty!

W dniach 22-23 kwietnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Sklepu Wisły Kraków wraz z Punktem Obsługi Kibica. Piątek obfitował  w emocjonujące wydarzenia, a wszystko rozpoczęło się od pokazu kolekcji casualowej, w którą już teraz mogą przyodziać się sympatycy 13-krotnego mistrza Polski. Zgromadzonych gości przywitali w imieniu klubu Prezesi Dawid Błaszczykowski oraz Maciej Bałaziński, a także współwłaściciel Wisły - Jarosław Królewski. Nie mogło zabraknąć także klubowych Legend. Obecni byli m.in. Paweł Brożek, Marcin Wasilewski, Radosław Sobolewski czy Arkadiusz Głowacki.

Drugi dzień rozpoczął się od otwarcia sklepu dedykowanego członkom Socios Wisła Kraków, do których Zarząd skierował kilka słów, podkreślając rolę w budowaniu tradycji klubu i realizacji kolejnych celów. Nie zabrakło także przecięcia okazjonalnej wstęgi przed drzwiami głównymi prowadzącymi do Fanshopu. Uczynili to Prezes Dawid Błaszczykowski oraz Dyrektor Zarządu Infrastuktury Sportowej w Krakowie - Krzysztof Kowal. Całość zwieńczyła otwarta sesja treningowa piłkarzy 13-krotnego mistrza Polski na płycie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie.

Piłkarki Białej Gwiazdy z kolejnym zwycięstwem

W miniony weekend kolejne zwycięstwo odnotowały seniorki Wisły Kraków, które w ramach 12. Kolejki rozgrywek V ligi kobiet pokonały rywalki z Dunajca Nowy Sącz aż 8:0. Cztery trafienia zanotowała Kinga Łatka, hat-trick skompletowała Małgorzata Kołodziejska, z kolei jedną bramkę dorzuciła Zuzanna Pokorniak.

25. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Arka Gdynia - Wisła Kraków 2:4

W dobrych humorach z Trójmiasta wrócili młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-18. Mimo iż to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie, podopieczni trenera Adriana Filipka zdołali odwrócić losy meczu i po trafieniach Kacpra Skrobańskiego, Doriana Gądka, Jacka Gurgula oraz Wojciecha Urbańskiego pokonali Arkowców 4:2 i awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli.

30. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Wisła Płock 3:4

Poniedziałkowe spotkanie przy Reymonta o wiele lepiej rozpoczęło się dla Nafciarzy, którzy już po 12 minutach prowadzili 2:0, a piłkę do siatki posyłali kolejno Piotr Tomasik oraz Łukasz Sekulski. Biała Gwiazda odpowiedziała w 27. minucie, kiedy to kombinacyjną akcję mierzonym uderzeniem wykończył Sebastian Ring. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do płocczan, którzy na cztery minuty przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Sekulski.

W drugiej połowie podopieczni trenera Jerzego Brzęczka rzucili wszystkie siły do ataku, co przyniosło im bramki Elvisa Manu oraz Zdenka Ondráška, a w efekcie wyrównanie stanu pojedynku. Kiedy wydawało się, że potyczka przy R22 zakończy się podziałem punktów, Niebiesko-Biało-Niebiescy zadali ostateczny cios w postaci decydującego trafienia Mateusza Szwocha, który w ostatniej akcji meczu pewnie wykorzystał rzut karny, czym zapewnił przyjezdnym komplet punktów.