#PrzyR22: 16 - 22 listopada

3 lata temu | 23.11.2020, 18:38

Podsumowanie tygodnia.

Kraj Basków – Kostaryka 2:1. Felicio Brown Forbes z występem

W poniedziałek 16 listopada Kostaryka mierzyła się w wyjazdowym starciu z reprezentacją Kraju Basków. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Iker Muniaina. Goście z Ameryki Środkowej zdołali odpowiedzieć po zmianie stron, kiedy w minucie 70 do wyrównania doprowadził Jonatan Moya, którego niedługo później, bo w 84. minucie, zastąpił napastnik Białej Gwiazdy – Felicio Brown Forbes. Ostatnie słowo należało jednak do Kraju Basków, kiedy w doliczanym czasie bramkę zdobył Núñez Gestoso, czym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1.

Liga Narodów: Czarnogóra – Cypr 4:0. Fatos Beqiraj bez minut

We wtorek 17 listopada swój mecz w ramach 6. Kolejki Ligi Narodów rozegrała reprezentacja Czarnogóry, która podejmowała na własnym terenie Cypr. Podopieczni trenera Farika Hadzibegicia rozpoczęli spotkanie niezwykle zmotywowani i już w 14. minucie za sprawą Stefana Joveticia zdołali wyjść na prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą dołożyli kolejne dwa trafienia, których autorem został Aleksandar Boljević. Po zmianie stron prowadzenie Dzielnych Sokołów podwyższył Stefan Mugosa, pieczętując wygraną Czarnogóry 4:0 i awans do Dywizji B Ligi Narodów.

Śmierć Adama Musiała

W środę 18 listopada był niezwykle smutnym dniem dla całej wiślackiej społeczności, jak i całego polskiego futbolu, bowiem tego dnia w wieku 71 lat zmarł legendarny obrońca Wisły Kraków i wybitny reprezentant Polski – Adam Musiał.

Firma Salumanus Partnerem Wisły Kraków

Będąca członkiem Wisły Biznes i sponsorem wiślackiej drużyny blindfootballowej firma Salumanus, jeszcze bardziej zwiększyła swoje zaangażowanie, zasilając grono Oficjalnych Partnerów Wisły Kraków. Salumanus jest polskim dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych działającym na rynku od 2002 roku. Krakowska firma specjalizuje się w dostarczaniu komponentów i systemów do transmisji danych w sieciach światłowodowych oferowanych pod marką GBC Photonics, a także rozwiązań bezprzewodowych oraz bazujących na infrastrukturze miedzianej. Wkład naszego nowego Partnera w biznesowy aspekt działalności Białej Gwiazdy jest łatwo zauważalny i nie do przecenienia. To właśnie Salumanus wraz z TechDesign Electronics - firmą tworzącą kompletne rozwiązania sprzętowe oraz programowe i występującą tu w roli bezpośredniego wykonawcy oprogramowania - stworzyli dedykowaną platformę webową oraz aplikację mobilną dla członków klubu Wisła Biznes, mającą na celu ułatwienie komunikacji pomiędzy firmami oraz zwiększenie efektywności ich działań w środowisku biznesowym Wisły Kraków. TechDesign Electronics to spółka-córka Salumanusa, będąca jednym z młodszych podmiotów w grupie kapitałowej.

15. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków – Escola Varsovia Warszawa 2:0

W meczu 15. Kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Wisła Kraków podejmowała na boisku bazy szkoleniowej w Myślenicach Escolę Varsovia Warszawa. Sobotnie spotkanie było zacięte i nie brakowało walki, szczególnie w środkowej strefie boiska, a żadna z ekip nie znalazła recepty na pokonanie bramkarza rywala w pierwszej połowie meczu. Zmieniło się to jednak po zmianie stron, kiedy w 66. minucie piłkę do siatki stołecznej ekipy skierował Kacper Duda, który wykorzystał dobre dogranie od Piotra Starzyńskiego. W doliczonym czasie na listę strzelców wpisał się jeszcze Mateusz Magdziarz, który przypieczętował zwycięstwo Białej Gwiazdy 2:0.

10. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Warta Poznań – Wisła Kraków 2:1

W sobotni wieczór na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim zameldowały się zespoły Warty Poznań i Wisły Kraków, by zmierzyć swoje siły w ramach 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Strzelanie w Grodzisku rozpoczął w 9. minucie Adi Mehremić, który pewnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Abramowicza i wpakował piłkę do siatki Warciarzy. W drugiej połowie gospodarze wzięli się do odrabiania strat, dzięki czemu już trzy minuty po wznowieniu gry Jan Grzesik doprowadził do wyrównania, natomiast w 59. minucie Mateusz Kuzimski dał Warcie jednobramkowe prowadzenie, które zdołała utrzymać do końca spotkania i w finalnym rozrachunku mogła cieszyć się z kompletu punktów.