#PrzyR22: 15-21 listopada

2 lata temu | 22.11.2021, 13:40

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

U-21: Eliminacje Euro 2023: Polska - Łotwa 5:0

W meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2023 podopieczni trenera Macieja Stolarczyka podejmowali w Krakowie swoich rówieśników z Łotwy. Od pierwszego gwizdka arbitra Biało-Czerwoni prezentowali się z bardzo dobrej strony, co miało przełożenie na końcowy wynik - pewne zwycięstwo 5:0 i cenne trzy punkty. Na listę strzelców wpisywali się Adrian Benedyczak, Łukasz Bejger, Kacper Kozłowski oraz Kacper Śpiewak, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce.

14. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:2

W środowe popołudnie podopieczni trenera Adriana Filipka podejmowali na boisku w Myślenicach drużynę warszawskiej Legii. Spotkanie lepiej rozpoczęli młodzi Wiślacy, którzy za sprawą Marcina Bartonia już w 9. minucie objęli prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy. Dwie minuty po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Kacper Chełmecki, zwiększając przewagę Wisły. Legioniści nie złożyli jednak broni i ruszyli do ataku, co przyniosło im dwa trafienia, które w finalnym rozrachunku zapewniły im cenny punkt w starciu z aktualnym wicemistrzem Polski.

15. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:3

Niezwykle emocjonujące spotkanie zaserwowali w sobotę młodzi zawodnicy Jagiellonii Białystok i krakowskiej Wisły, którzy zdobyli łącznie pięć bramek. Trzy z nich były autorstwa Białej Gwiazdy, która w finalnym rozrachunku po dwóch trafieniach Marcina Bartonia oraz bramce Kacpra Chełmeckiego pokonali Jagę 3:2 i wrócili pod Wawel z kompletem punktów.

15. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:1

Od samego początku potyczka w stolicy Podlasia nie układała się po myśli krakowian. W 9. minucie czerwoną kartkę obejrzał Michal Frydrych, przez co Biała Gwiazda zmuszona była kontynuować grę w osłabieniu. Fakt ten wykorzystali gospodarze, którzy w 41. minucie strzelili pierwszą bramkę, której autorem został Błażej Augustyn. Ambitni Wiślacy odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, kiedy to na listę strzelców wpisał się Serafin Szota, wykorzystując nieporozumienie w szykach obronnych białostoczan. Po zmianie stron ton boiskowym wydarzeniom nadawali już tylko i wyłącznie gracze prowadzeni przez trenera Ireneusza Mamrota, którzy dorzucili dwa kolejne trafienia i ostatecznie sięgnęli po pełną pulę.