#PrzyR22: 11-18 kwietnia

2 lata temu | 19.04.2022, 15:01

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

24. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków - Cracovia 3:0

W ramach 24. serii gier Centralnej Ligi Juniorów U-18 na boisku ORLEN OIL Centrum Treningowego w Myślenicach zameldowała się drużyna Cracovii, z którą młodzi Wiślacy zmierzyli swoje siły w czwartkowe popołudnie. Niezwykle wyrównana pierwsza połowa obfitowała w strzeleckie okazje zarówno dla jednej, jak i dla drugiej drużyny, jednak w finalnym rozrachunku zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie podopieczni trenera Adriana Filipka aż 3-krotnie znajdowali sposób na sforsowanie defensywy lokalnego rywala i po bramkach Piotra Starzyńskiego, Marcina Bartonia oraz Mateusza Stanka wygrali Derby 3:0, zgarniając pełną pulę.

Zmarł Stanisław Sękiewicz - Wiślacki Smok

W Wielkanocny Poniedziałek - 18 kwietnia 2022 roku - w wieku 51 lat zmarł Stanisław Sękiewicz, który od 2005 roku wcielał się w rolę Wiślackiego Smoka. Pan Stanisław w ostatnim czasie walczył z nowotworem złośliwym wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz dróg żółciowych. Niestety nie udało mu się wygrać tego najważniejszego meczu w jego życiu.

Stanisław Sękiewicz był osobą całkowicie oddaną Wiśle. Wierny kibic, który od blisko 34 lat nie opuścił żadnego meczu rozgrywanego pod Wawelem, natomiast od 2005 roku wcielał się w rolę Wiślackiego Smoka, czym jeszcze mocniej wyrażał swoją miłość do Białej Gwiazdy.

29. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:1

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych podopieczni trenera Jerzego Brzęczka stawili się we Wrocławiu, gdzie stanęli w szranki z tamtejszym zespołem Śląska. Początek rywalizacji na Tarczyński Arenie należał do Białej Gwiazdy, która już w 6. minucie otworzyła wynik spotkania. Gio Tsitaishvili przytomnie wypatrzył urywającego się prawą flanką Konrada Gruszkowskiego, który następnie idealnie wystawił piłkę Elvisovi Manu, a ten z najbliższej odległości posłał ją do siatki. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i na cztery minuty przed przerwą wyrównali stan pojedynku. Na listę strzelców wpisał się wówczas Caye Quintana, finalizując dośrodkowanie Víctora Garcíi.

Po zmianie stron gra stała się bardziej wyrównana, a oba zespoły z rozwagą podchodziły do konstruowania kolejnych akcji pod bramką przeciwnika. Taka postawa sprawiła, że kibice zgromadzeni na trybunach nie obejrzeli już więcej bramek, skutkiem czego mecz w stolicy Dolnego Śląska zakończył się remisem 1:1.