Podsumowaliśmy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.

Robin Adriaenssen trenerem przygotowania fizycznego

W ubiegłym tygodniu sztab szkoleniowy Wisły Kraków zasilił Robin Adriaenssen, który objął stanowisko trenera przygotowania fizycznego, zastępując Piotra Jankowicza. 29-letni belgijski szkoleniowiec swoją pracę rozpoczął w 2016 roku jako trener ds. rehabilitacji oraz jednocześnie trener przygotowania fizycznego przy drugim zespole, by trzy lata później objąć stanowisko trenera przygotowanie fizycznego pierwszej drużyny. W 2020 roku Adriaenssen współtworzył sztab szkoleniowy trenera Petera Hyballi w holenderskim NAC Breda.
CLJ U-18: Wisła Kraków mistrzem jesieni
W zaległym spotkaniu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 drużyna Śląska Wrocław przegrała z Jagiellonią Białystok 3:4, dzięki czemu tytuł mistrza jesieni przypadł krakowskiej Wiśle. W 17 rozegranych meczach podopieczni trenera Adriana Filipka zgromadzili na swoim koncie 34 punkty, notując w tym czasie 11 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. Młodzi Wiślacy mają obecnie 2 oczka przewagi nad zespołami Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin, Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin.

13. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:2

W sobotni wieczór na murawę Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana wybiegły zespoły Wisły Kraków i Legii Warszawa, by zmierzyć swoje siły w hicie 13. serii gier. Spotkanie lepie rozpoczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut stosowali wysoki pressing, nie pozwalając Wojskowym na zbyt wiele. Taka postawa sprawiła, że podopieczni trenera Petera Hyballi w 12. minucie mogli cieszyć się z pierwszej bramki, której autorem został Yaw Yeboah. Wiślacy kontrolowali boiskowe wydarzenia i starali się poszukać kolejnej szansy na pokonanie Artura Boruca, czego bardzo bliski był m.in. Felicio Brown Forbes, jednak napastnik Białej Gwiazdy w żadnej sytuacji nie zdołał umieścić piłki w siatce. Goście zamierzali jeszcze powalczyć i ruszyli do kontrofensywy, co przyniosło im wymierne rezultaty w postaci dwóch goli. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Tomáš Pekhart, który najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a w 90. minucie precyzyjnym strzałem głową zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Puchar Polski Blind Football 2020 dla Wisły

W niedzielę 13 grudnia w Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych w Krakowie rozegrany został turniej o Puchar Polski w Blind Footballu 2020. Trofeum padło łupem graczy Białej Gwiazdy BF, którzy dzięki bezbramkowemu remisowi z zespołem Śląska Wrocław BF oraz efektownemu zwycięstwu nad ekipą Fundacji NWP mogli cieszyć się z końcowego triumfu.