#Przy R22: 6-13 września

3 lata temu | 14.09.2021, 18:05

Podsumowanie minionego tygodnia.

Yaw Yeboah Piłkarzem Sierpnia PKO Bank Polski Ekstraklasy

Pomocnik Białej Gwiazdy - Yaw Yeboah - został wybrany najlepszym piłkarzem minionego miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie. W głosowaniu udział wzięli kapitanowie osiemnastu drużyn najwyższej polskiej ligi. Dziewiętnasty punkt należał zaś do kibiców w mediach społecznościowych. W sierpniowej edycji była brana pod uwagę postawa w 4 meczach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2021/22 (3.-6. kolejka). Yaw Yeboah zdobył 3 głosy, a dodatkowo zwyciężył w głosowaniu internautów.

Konrad Gruszkowski na dłużej w Wiśle

20-letni Konrad Gruszkowski, który trafił pod Wawel w lipcu 2018 roku, przedłużył swój kontrakt z Wisłą Kraków i nadal będzie przywdziewał koszulkę z białą gwiazdą. Młody obrońca podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. W obecnej edycji rozgrywek defensor jest ważną postacią zespołu dowodzonego przez trenera Adriána Guľę i wystąpił we wszystkich możliwych meczach.

Piłkarki Białej Gwiazdy z kolejnym zwycięstwem

Reprezentantki Wisły Kraków mają za sobą kolejne ligowe spotkanie. Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Żądło okazały się lepsze od zespołu Zielonek Wrząsowice, pokonując rywala 4:1. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobywały Iwona Pawlik, Zuzanna Szczypińska oraz Kinga Łatka, która dwukrotnie umieszczała piłkę w siatce.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Polonia Warszawa ­- Wisła Kraków 5:1

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Adriana Filipka udali się do Warszawy, gdzie zmierzyli swoje siły z miejscową drużyną Polonii. Spotkanie w stolicy Polski lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie, by w 28. minucie podwyższyć swoją przewagę. Gracze spod Wawelu zdołali odpowiedzieć trafieniem Kamila Głogowskiego, który osiem minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wykorzystał dogranie Doriana Gądka.  W drugiej części spotkania bramki padały tylko uderzeniach zawodników Czarnych Koszul, którzy dołożyli trzy trafienia i w finalnym rozrachunku pokonali Białą Gwiazdę 5:1.

7. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 2:2

Niedzielne spotkanie przy Reymonta długo układało się po myśli Biało-Zielonych, którzy schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą, a gole dla ekipy trenera Tomasza Kaczmarka zdobywali Jarosław Kubicki oraz İlkay Durmuş. Po przerwie gospodarze wzięli się jednak do odrabiania strat, a sygnał do ataku w 72. Minucie dał Michal Frydrych, posyłając atomowe uderzenie w samo okienko bramki Alomerovicia. Krakowianie ambitnie walczyli o trafienie wyrównujące, co udało im się osiągnąć w ostatniej akcji meczu, a na listę strzelców ponownie wpisał się Frydrych, który został bohaterem i zapewnił Wiśle cenny punkt.