Przy R22: 30.10-5.11

10 miesięcy temu | 06.11.2023, 08:00

Za nami kolejny tydzień, w trakcie którego miało miejsce wiele ważnych wydarzeń z Białą Gwiazdą w tle. Postanowiliśmy więc przypomnieć Wam to, co w ostatnich siedmiu dniach wydarzyło się przy Reymonta.

Remis w Derbach i dekoracja oldbojów

Ostatni mecz z udziałem oldbojów Białej Gwiazdy - Derby Krakowa - zakończył się remisem 1:1. Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy z R22, którzy już wcześniej zapewnili sobie tytuł Mistrza Krakowa - zostali udekorowani przez członka prezydium MZPN Krzysztofa Szopę.

Derbowe starcie rozegrane zostało na terenie rywala, a na boisko przy ulicy Wielickiej wybiegli zawodnicy, którzy w przeszłości stanowili o sile Wisły i Cracovii. Podobnie jak przed laty... zaangażowania nie brakowało! Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy wykorzystali rzut karny. Odpowiedź Białej Gwiazdy nadeszła w 60. minucie, gdy piłkę do siatki rywala skierował Paweł Brożek.

Wiślacy, którzy wywalczyli tytuł Mistrzów Krakowa: Skrzypek, Dulba - Głowacki, Paweł Brożek, Piotr Brożek, Janik, Marzec, Matyja, Boguski, Bukalski, Czerwiec, Pater, Wasilewski, Żurek, Szumiec, Szymkowiak, Peszko, Gawęcki, Koźmiński, Michał Zając, Bałaziński, Termanowski, Suwała, Deryniowski, Musiał, Krzysiak.

Spod Klimczoka bez punktów | Kulisy #TSPWIS

27 października to nie był udany wieczór dla Białej Gwiazdy, która do Bielska-Białej przyjechała w poszukiwaniu trzech punktów. Tam napotkała na zdeterminowanego rywala potrzebującego punktów niczym tlenu. I tlen ten dostała, ogrywając Wisłę 2:1 w 13. kolejce Fortuna 1. ligi. Oglądnij kulisy z tego meczu. KLIKNIJ TUTAJ.

Fortuna 1 Liga wybiera Piłkarza Października

Fortuna 1 Liga kontynuuje plebiscyt na Piłkarza Miesiąca, który wyłoniony zostanie w drodze głosowania kibiców i panelu ekspertów. Tym razem wybieramy najlepszego zawodnika października.

Zwycięzca plebiscytu będzie mógł wskazać cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł. Wśród nominowanych znaleźli się piłkarze Arki Gdynia, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Lechii Gdańsk oraz Wisły Kraków. O miano Piłkarza Października powalczą: Olaf Kobacki, Arka Gdynia; Nemanja Mijusković, Miedź Legnica; Arkadiusz Najemski, Motor Lublin ;Tomasz Neugebauer, Lechia Gdańsk; Angel Rodado, Wisła Kraków.

Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta do czwartku (2 października, 16:00) na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi na portalu Facebook (www.facebook.com/1liga.org). W tym czasie swoich kandydatów wskaże też panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Zwycięzca głosowania kibiców otrzyma 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte będzie 1 punkt. Piłkarzem października zostanie zawodnik, który uzyska najwięcej punktów spośród nominowanych.Głosowanie na Piłkarza Miesiąca będzie uzupełnieniem innych akcji CSR-owych zainicjowanych przez Fortunę: #FortunaGdyPełnaTrybuna i #FortunaZaGole, które zapisały się w świadomości kibiców Fortuna 1 Ligi i były z powodzeniem realizowane w poprzednich sezonach. W ostatniej edycji #FortunaGdyPełnaTrybuna, która odbyła się podczas 9. kolejki pierwszoligowi kibice zebrali ponad 30 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Herosi.

Z GKS-em Katowice w sobotę 25 listopada

Znamy daty rozegrania spotkań w ramach 16. kolejki FORTUNA 1. Ligi. Starcie Wisły Kraków z GKS-em Katowice zaplanowano na sobotę 25 listopada na godzinę 17.30.

17:30 Wisła Kraków - GKS Katowice (Polsat Sport)

Po jednym punkcie: Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 0:0

W piątkowy wieczór drużyna Białej Gwiazdy podejmowała przy R22 Zagłębie Sosnowiec. Starcie w 14. serii gier przyniosło krakowianom tylko jeden punkt za sprawą remisu 0:0.Spotkanie na Reymonta Wiślacy rozpoczęli od ataków na bramkę rywala, które przyszły głównie po stałych fragmentach. I właśnie po kornerze gospodarze wypracowali pierwszą groźną sytuację po strzale Dawida Szota. Bramkarz z Sosnowca nie dał się jednak zaskoczyć. Kilka minut później ponownie Szot postanowił sprawdzić golkipera Zagłębia, ale i tym razem bez efektu.Kolejna faza pierwszej części meczu sprawiła, że wciąż bardziej widoczni na boisku byli gracze z R22, którzy zmusili rywala do bronienia. Dopiero w końcówce pierwszej połowy meczu sosnowiczanie zaczęli wyprowadzać ataki. W 42. minucie zapoczątkowali groźną akcję, jednak Raton nie dał się zaskoczyć. Jeszcze przed przerwą  w jednej z akcji Sobczak został nieprzepisowo zatrzymywany przez Mateusza Michała, który za powstrzymanie napastnik spod Wawelu obejrzał jedynie żółty kartonik.

Ciągłe nadzieje...

Drugą połowę rozpoczęła ponowna przewaga Wiślaków, którzy zapędzali się pod szesnastkę rywala. Już na początku szansę miał Goku, ale uderzył niecelnie. Później szczęścia próbował Rodado, ale Kos wciąż nie dał wbić sobie gola.Krakowianie w dalszym ciągu przeważali, lecz ciągle brakowało skuteczności w polu karnym rywala. Nie pomogły też zmiany przeprowadzone przez trenera Sobolewskiego w postaci chociażby skrzydłowych mających pomóc znaleźć drogę do bramki przeciwnika.