Przy R22: 30 sierpnia - 6 września

3 lata temu | 07.09.2021, 11:17

Tydzień przy Reymonta.

3 punkty zostały w Krakowie

W hicie 6. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy krakowska Wisła na własnym obiekcie podejmowała najlepszą drużynę poprzedniego sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – Legię Warszawa. Gorąca atmosfera odczuwalna była nie tylko na murawie, ale także na trybunach, gdzie spora grupa kibiców zarówno Białej Gwiazdy, jak i drużyny ze stolicy dopingowała swoich ulubieńców od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Na boisku działo się sporo, a zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem tego meczu była akcja z 30. minuty, kiedy to Felicio Brown Forbes wykorzystał fantastyczne podanie od Yawa Yeboaha i posłał futbolówkę obok bezradnego Artura Boruca. W kolejnych minutach meczu obie ekipy miały dogodne okazje do zdobycia goli, ale wynik do końca spotkania już się nie zmienił i w jednym z bardziej prestiżowych meczów rozgrywanych przy Reymonta, górą okazała się być Wisła Kraków, która pokonała rywala 1:0 i zainkasowała komplet punktów.

Kacper Duda wypożyczony do Garbarni

Młody zawodnik krakowskiej Wisły, Kacper Duda, został wypożyczony do innej drużyny ze stolicy Małopolski – Garbarni Kraków. W poprzednim sezonie gracz ten miał okazję wystąpić w jedenastu meczach Centralnej Ligi Juniorów, notując przy tym jedną asystę oraz jednego gola. Teraz będzie zbierał doświadczenie w drugiej lidze, gdzie spędzi rundę jesienną.

Występy Żukowa w kadrze narodowej

W trzecim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 reprezentacja Kazachstanu zmierzyła się z Ukrainą. Na to spotkanie powołanie otrzymał także gracz krakowskiej Wisły – Gieorgij Żukow, który jednak mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, wchodząc na murawę w końcowych fragmentach gry. Podczas występu gracza Białej Gwiazdy kibice zobaczyli dwa gole - w 93. minucie Danyło Sikan trafił na 2:1 dla Ukrainy, ale trzy minuty później Kazachom udało się doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 2:2. W kolejnym meczu Żukow wraz z kolegami z drużyny zmierzyli się z Finlandią. Wiślak znalazł się w podstawowym składzie i spędził na murawie 81 minut, jednak jego reprezentacji nie udało się osiągnąć korzystnego wyniku. W 60. minucie Joel Pohjanpalo trafił do siatki Kazachów i ustalił wynik meczu.

Przegrana kadry U-19 w towarzyskim turnieju

Piłkarze do lat 19 nie będą mile wspominać początku turnieju towarzyskiego, który rozgrywany jest w Norwegii. Biało-Czerwoni zmierzyli się z gospodarzami turnieju, jednak musieli uznać ich wyższość, przegrywając 1:2. Co istotne, pełne 90 minut zaliczyło trzech graczy Białej Gwiazdy – Paweł Koncewicz-Żyłka, Piotr Starzyński oraz będący obecnie na wypożyczeniu w Hutniku Kraków, Daniel Hoyo-Kowalski.

Nieudana inauguracja Turnieju 8 Narodów

Kadra do lat 20 bierze obecnie udział w rozgrywkach Turnieju 8 Narodów. W składzie Biało-Czerwonych znalazło się miejsce dla piłkarza Wisły Kraków – Konrada Gruszkowskiego, który wystąpił w premierowym spotkaniu z reprezentacją Włoch. Nasi piłkarze musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 0:2, a gracz klubu spod Wawelu spędził na murawie całą pierwszą połowę meczu.

Dwa mecze Yeboaha

W ostatnim tygodniu piłkarz krakowskiej Wisły, Yaw Yeboah, miał możliwość zagrania w dwóch meczach w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Najpierw jego reprezentacja zmierzyła się z Etiopią, a gracz Białej Gwiazdy wszedł na murawę w 69. minucie gry, notując dobry występ. Jego kadra ostatecznie okazała się być lepsza od rywala i wygrała 1:0. W kolejnym meczu Yeboah wyszedł już w podstawowym składzie i spędził na boisku cały mecz, jednak on i jego koledzy z drużyny musieli uznać wyższość RPA (0:1).

Wygrana z Łotwą

W przerwie reprezentacyjnej trwają także eliminacje do Mistrzostw Europy U-21 2023. Reprezentacja prowadzona przez selekcjonera Macieja Stolarczyka, do której powołani zostali Patryk Plewka oraz Mateusz Młyński, w pierwszym meczu grupy B zmierzyła się z Łotwą. Polacy okazali się lepsi od rywala, zwyciężając 2:0 dzięki bramkom Michała Skórasia i Łukasza Poręby. Na osiem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się Mateusz Młyński, z kolei Patryk Plewka spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Jubileuszowy remis z Garbarnią

W sobotnie popołudnie na stadionie Garbarni mogliśmy być świadkami wyjątkowego wydarzenia, bowiem obchodząca swoje 100-lecie Garbarnia Kraków podejmowała inną świętującą swój jubileusz drużynę z tego miasta – Wisłę. Od pierwszego gwizdka zespoły prezentowały ciekawe akcje i wiadomo było, że żadna z nich nie będzie chciała w ym meczu odpuszczać. Już w 9. minucie do siatki gospodarzy trafił Dor Hugi, jednak na odpowiedź Brązowych nie musiano czekać zbyt długo, bowiem już w 26. minucie Wojciech Słomka popisał się fantastycznym uderzeniem, kierując piłkę do siatki Wiślaków. Jeszcze przed przerwą Mateusz Bartków wyprowadził swój zespół na prowadzenie, jednak koniec końców 13-krotny zdobywca mistrzostwa Polski doprowadził do remisu - w 62. minucie Hubert Sobol trafił do siatki rywala, ustalając wynik meczu.