#Przy R22: 26 października - 1 listopada

3 lata temu | 02.11.2020, 16:55

Podsumowanie wydarzeń minionych siedmiu dni.

LV Bet Sponsorem Meczu z Lechią Gdańsk
Będąca oficjalnym Sponsor Wisły Kraków firma bukmacherska LV Bet, która żywo angażuje się w życie Klubu, została także Sponsorem zaległego meczu 6. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Biała Gwiazda podejmowała przy Reymonta Lechię Gdańsk.

6. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:3
W zaległym spotkaniu 6. serii gier PKO Bank Polski Ekstraklasy krakowska Wisła podejmowała na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana gdańską Lechię. Środowe spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Artura Skowronka, którzy za sprawą Jeana Carlosa Silvy w 30. minucie objęli prowadzenie. Gdańszczanie jednak bardzo szybko, bo już pięć minut później, zdołali odpowiedzieć, a piłkę do wiślackiej siatki skierował Michał Nalepa. Po zmianie stron obie drużyny starały się poszukać kolejnych trafień, jednak ta sztuka udawała się tylko gościom z Pomorza, którzy w 54. minucie mogli cieszyć się z prowadzenie. Autorem trafienia został Maciej Sadlok, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Ostatnie słowo należało jednak do Flavio Paixao, który w 68. minucie pewnie egzekwował rzut karny, pieczętując tym samym zwycięstwo swojej drużyny 3:1.

Felicio Brown Forbes powołany do reprezentacji Kostaryki
29-letni napastnik Białej Gwiazdy Felicio Brown Forbes otrzymał powołanie od selekcjonera kadry Kostaryki na towarzyskie spotkania z reprezentacją Kataru oraz Kraju Basków. Mecz z Katarem odbędzie się odbędzie się 13 listopada o godzinie 18.00 w Wiedniu natomiast z Krajem Basków 16 listopada o godzinie 20.45 w Bilbao.

Fatos Beqiraj powołany do reprezentacji Czarnogóry
Powołanie na zgrupowanie swojej drużyny narodowej otrzymał także inny napastnik Wisły - Fatos Beqiraj - który weźmie udział w listopadowych spotkaniach reprezentacji Czarongóry. Pierwsze z nich „Dzielne Sokoły” rozegrają w Podgoricy z Kazachstanem 11 listopada o godzinie 18.00. Trzy dni później, o godzinie 18.00, podopieczni trenera Faruka Hadžibegicia udadzą się do Baku, gdzie zmierzą się reprezentacją Azerbejdżanu, natomiast 17 listopada Czarnogóra podejmie na Stadionie Pod Goricom Cypr. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20.45. Oba te mecze rozegrane zostaną w ramach Ligi Narodów.

Prezesi Wisły oraz przedstawiciele Akademii Piłkarskiej z wizytą na grobach byłych Wiślaków
W piątek 30 października Prezesi Wisły Kraków Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński, a także reprezentanci Akademii odwiedzili groby zawodników, którzy grali z białą gwiazdą na piersi. W imieniu wiślackiej społeczności złożyli na mogiłach kwiaty oraz zapalili znicze.