Przy R22: 20-26.11

7 miesięcy temu | 27.11.2023, 08:00

Za nami kolejny tydzień, w trakcie którego miało miejsce wiele ważnych wydarzeń z Białą Gwiazdą w tle. Postanowiliśmy więc przypomnieć Wam to, co w ostatnich siedmiu dniach wydarzyło się przy Reymonta.

Wyniki ankiety dot. polepszenia funkcjonowania działań Wisły Kraków

Drodzy Wiślacy w dniach 4-16 października przeprowadziliśmy anonimową ankietę wśród kibiców i kibicek Białej Gwiazdy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu poznaliśmy Wasze opinie na temat naszej pracy i działalności meczowej.  W badaniu wzięło udział 2315 respondentów. Największy udział w badanej grupie mają osoby w wieku od 27 do 35 lat. Wśród ankietowanych aż 47% obejrzało na żywo więcej niż 10 domowych spotkań Białej Gwiazdy. Jest to również grupa, która bardzo wysoko ocenia stronę internetową klubu. Wśród ankietowanych znacząca większość preferuje jednorazowe wejściówki, a jedynie 39% respondentów kupuje karnet na rundę lub cały sezon. Wyniki badania przedstawiono w prezentacji - CZYTAJ WIĘCEJ

Trwa kolejna edycja Szlachetnej Paczki

Dołącz do Wiślaków i również przygotuj pomoc! 18 listopada rozpoczęła się 23. edycja Szlachetnej Paczki. Programu, w którym niewielkim wysiłkiem, ale działając razem, możemy odmienić życie najbardziej potrzebujących. Jak co roku w akcji udział weźmie także Wisła Kraków.

Wiślacy wybrali już Rodzinę, dla której w tym roku przygotują pomoc. Pani Anna z mężem Tomaszem wychowują trzech synów - Kubę, Pawła i Piotra. Rodzina zmaga się z licznymi chorobami zarówno u mamy, jak i chłopców. Najstarszy Kuba bardzo lubi grać w piłkę z tatą, młodsi kochają samochodziki, a Pani Anna piecze pyszne ciasta. To właśnie do nich trafią produkty pierwszej potrzeby oraz prezenty przygotowane przez zawodników Białej Gwiazdy. Na pomoc czekają jednak jeszcze tysiące innych Rodzin. By im pomóc wystarczy wejść na stronę i wybrać tę, której historia Was poruszy.

Paczkę najlepiej przygotowuje się w paczce, więc zachęcamy do zebrania grupy osób - z pracy, ze studiów, z osiedla, a może z sektora - i wspólnej pomocy. Bo razem stać nas na dobro!

Zbiórka pluszaków dla Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie

Z okazji zbliżającego się Dnia Misia Pluszowego i Mikołajek organizujemy zbiórkę maskotek dla podopiecznych Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie.  Pluszaki można zostawiać w specjalnie wyznaczonym miejscu pod ekranami w Official Fanshopie w dniach od 25.11 do 10.12. Bardzo prosimy, aby darowane pluszaki były nowe i zapakowane w folię

Zebrane pluszaki dostarczymy najmłodszym podopiecznym szpitala tak, aby umilić im trudny czas leczenia. Zapraszamy do udziału w zbiórce!

Pakiety biletowe już w sprzedaży!

W oczekiwaniu na kolejne domowe spotkania Wiślaków uruchamiamy sprzedaż pakietów biletowych na trzy mecze!

Pakiet obejmuje:

- mecz 1/8 Fortuna Puchar Polski ze Stalą Rzeszów;7.12 - czwartek, godz. 18:00;
- mecz ligowy z Górnikiem Łęczna, 10.12 - niedziela, godz. 12:40;
- mecz ligowy z Polonią Warszawa, 17.12 - niedziela, godz. 12:40
KUP PAKIET

W 19. kolejce z Polonią Warszawa

Poznaliśmy dokładny termin kolejnego meczu ligowego. 17 grudnia Wiślacy podejmą u siebie zespół z Warszawy.

12:40 Wisła Kraków - Polonia Warszawa (Polsat Sport) POZOSTAŁE TERMINY

Bartłomiej Grzegorczyk i Dawid Ignacok w sztabie Wisły Kraków

Sztab pierwszej drużyny zasilili Bartłomiej Grzegorczyk i Dawid Ignacok. Obaj będą pełnić funkcję klubowych fizjoterapeutów.

Bartłomiej Grzegorczyk urodził się 4 stycznia 1994 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich i magisterskich na kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zbierał współpracując ze sportowcami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, AZS UJ Kraków Ekstraligi Kobiet, pierwszej drużyny Garbarni Kraków. Przez ostatnie pięć lat opiekował się młodzieżą z R22 w zespole Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Dawid Ignacok urodził się 5 czerwca 1991 roku. Ukończył fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, a następnie 4-letnie studia na Akademii Osteopatii. Nowy fizjoterapeuta Wisły to uczestnik kilkudziesięciu szkoleń i konferencji z zakresu różnych koncepcji terapii manualnych, igłoterapii suchej, terapii narzędziowych i wielu innych. Od lat współpracuje indywidualnie z polskimi sportowcami.

Trzymamy kciuki!

Szalony pościg za 3 punkty: Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2

W sobotnie popołudnie drużyna Białej Gwiazdy podejmowała zespół GKS-u Katowice. Spotkanie przyniosło olbrzymią dawkę emocji i zwycięstwo Wiślaków 3:2.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy w 3. minucie otworzyli wynik potyczki po strzale Goku, który precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Kolejne minuty obfitowały w następne akcje, lecz już z obu stron. Szansę miał chociażby Kacper Duda, a w zespole GKS-u Janiszewski. Do przerwy bramki już nie padły, ale za to działo się po zmianie stron...

Początek drugiej połowy - a dokładnie 57. minuta - to gol dla GKS-u. Rywale wykorzystali sytuację sam na sam i mecz zaczął się na nowo. Chwilę później okazję miał Szymon Sobczak, ale nieznacznie się pomylił. To, co nie udało się krakowianom, powiodło się ekipie z Katowic, bowiem Mateusz Mak z bliskiej odległości posłał futbolówkę między słupki.

Ostatnia faza meczu to przewaga przeciwników, którzy częściej byli przy piłce, ale doliczony czas gry okazał się dla Białej Gwiazdy zbawienny. Najpierw do wyrównania doprowadził wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Patryk Gogół, a później rzutem na taśmę wygraną drużynie z R22 dał strzałem głową Angel Baena.