#Przy R22: 14-20 września

4 lata temu | 20.09.2020, 21:20

Podsumowanie wydarzeń minionych 7 dni.

Remis w Derbach w lidze Oldbojów
Tydzień rozpoczęło derbowe starcie w lidze Oldbojów pomiędzy Wisłą Kraków a Cracovią. Spotkanie na obiekcie KS Zwierzyniecki Kraków lepiej rozpoczęli goście z drugiej strony Błoń, którzy pomimo przewagi Wiślaków zdołali objąć prowadzenie. Biała Gwiazda nie zamierzała składać broni i ruszyła do zdecydowanych ataków, które przyniosły im upragnioną bramkę, a autorem trafienia został debiutujący w drużynie Paweł Brożek. Chwilę później „Brozio” ponownie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak jego uderzenie z rzutu karnego obronił Marcin Cabaj i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Michal Frydrych piłkarzem Wisły Kraków
Linię defensywną Białej Gwiazdy zasilił czeski obrońca Michal Frydrych. Wychowanek Banika Ostrawa związał się z krakowskim klubem umową, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku. 30-letni defensor w ostatnich latach bronił barw Slavii Praga, z którą osiągał nie lada sukcesy - trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Czech i dwukrotnie triumfował w rozgrywkach krajowego pucharu. Swoje umiejętności Frydrych mógł zaprezentować również na europejskich arenach, rozgrywając dwa mecze w Lidze Mistrzów, a także dziesięć spotkań w rozgrywkach Ligi Europy.

4. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3
W piątkowy wieczór na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana Biała Gwiazda podejmowała zespół Wisły Płock. Nafciarze szybko zdołali objąć prowadzenie, bowiem już w 8. minucie Alan Uryga pewnym strzałem głową pokonał Mateusza Lisa. Krakowianie starali się szukać swoich okazji, jednak szczelna defensywa płocczan nie pozwalała im tego dnia na zbyt wiele. Pod koniec pierwszej połowy goście wyprowadzili kolejny cios, a strzelcem bramki w 43. minucie został Damian Michalski. Po zmianie stron gra Białej Gwiazdy nieco się ożywiła, ale nie wystarczyło do zdobycia choćby jednej bramki. Ta sztuka po raz trzeci udała się natomiast drużynie Radosława Sobolewskiego w 71. minucie, kiedy Damian Rasak w efektowny sposób skierował piłkę do siatki, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0 dla zespołu z Mazowsza.

100. mecz Jakuba Błaszczykowskiego w barwach Wisły Kraków
Przy okazji spotkania z Nafciarzami swój wiślacki jubileusz obchodził Jakub Błaszczykowski. W piątkowy wieczór Kapitan Białej Gwiazdy pojawił się na murawie w 46. minucie, notując tym samym 100. mecz w niebiesko-białych-czerwonych barwach. Legenda krakowskiego klubu po raz pierwszy w trykocie z białą gwiazdą wystąpił 16 marca 2005 roku, kiedy w spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Polonii Warszawa wybiegł na boisko od pierwszej minuty, zdobył bramkę i zanotował asystę przy bramce Tomasza Kłosa. Łącznie pochodzący z Truskolasów zawodnik wiślacką koszulkę przywdziewał w 100 spotkaniach, w których zdobył 17 bramek.