Przetarcie na remis: Wisła - Polonia Bytom 1:1

1 rok temu | 25.02.2023, 13:22

Sprawozdanie ze sparingu.

Spotkanie w Myślenicach rozpoczęło się od ataków Wisły, która od pierwszych minut rywalizacji ze śląską ekipą starała się przejąć inicjatywę i udokumentować ją w postaci otwierającego trafienia. W 3. minucie szczęścia spróbował Igbekeme, decydując się na strzał z dystansu, który okazał się jednak niecelny. Polonia nie zamierzała jednak biernie przyglądać się poczynaniom Wiślaków i sześćdziesiąt sekund później odpowiedziała celnym uderzeniem z rzutu wolnego, po którym Frątczak sparował piłkę poza linię końcową.

Długimi fragmentami gra toczyła się w środkowej strefie boiska, gdzie nie brakowało nieustępliwej walki o każdy centymetr. Z biegiem czasu krakowianie coraz mocniej zaczęli naciskać na defensywę rywala, co w 42. minucie przyniosło oczekiwane skutki w postaci bramki. Jej autorem został Igbekeme, który wykorzystał dogranie Krzyżnowskiego i posłał piłkę do siatki.

Na remis

Po przerwie oba zespoły skupiły się na realizacji swoich celów. W przypadku Wisły było to utrzymanie korzystnego rezultatu, z kolei Polonia robiła wszystko, by znaleźć sposób na pokonanie Frątczaka. Niebiesko-Czerwoni dopięli swego w 75. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Wolny, doprowadzając do wyrównania.

Biała Gwiazdy ruszyła z odsieczą i 82. minucie była bliska drugiego trafienia, jednak dogodną sytuację zmarnował Cissé, nie trafiając do siatki z niewielkiej odległości. Ostatecznie w Myślenicach więcej goli nie padło, a sparingowa potyczka z Polonią Bytom zakończyła się remisem 1:1.

Wisła Kraków - Polonia Bytom 1:1 (1:0)
1:0 Igbekeme 42’
1:1 Wolny 82’

Wisła Kraków: Frątczak (85’ Stępak) - Krzyżanowski, Tachi (30’ Uryga), Colley, Szot - Szywacz, Igbekeme (60’ Plewka) - Gruszkowski, Żyro (60’ Niewiadomski), Talar - Benito (60’ Cissé)

Polonia Bytom (skład wyjściowy): Mirus - Ławrynowicz, Zubkov, Radkiewicz, Zejdler, Żagiel, Wuwer, Gajda, Stefański, Wolny, Andrzejczak