Przegrana próba generalna: Podbeskidzie - Wisła 3:2

2 lata temu | 09.07.2022, 14:08

Sprawozdanie z meczu #PODWIS.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego gola zanotowanego przez Białą Gwiazdę. Już w 37. sekundzie wynik rywalizacji po szybkim kontrataku otworzył Mateusz Młyński. Radość krakowian nie trwała długo, bowiem zaledwie minutę później swoją byłą drużynę skarcił Krzysztof Drzazga, wykorzystując sytuację sam na sam z Mikołajem Biegańskim.

W następnych minutach częściej przy piłce byli gospodarze, którzy groźnie atakowali, wykańczając akcje strzałami. Defensywa ekipy spod Wawelu pozostawała jednak szczelna. Wraz z upływem minut gra się wyrównała, a kibice mogli obejrzeć wiele walki, głownie w środkowej części boiska.

Koniec pierwszej części meczu to druga bramka dla Wiślaków, którzy „rozklepali” Podbeskidzie w ich własnym polu karnym. Efektem tego był gol zanotowany przez dobrze dysponowanego Kacpra Dudę.

Ciosy gospodarzy po przerwie

Duga odsłona meczu przyniosła nieco inny obraz meczu. Drużyny kreowały znacznie mniej okazji, chociaż prób nie brakowało. Tak było chociażby w przypadku Piotra Starzyńskiego, który w dogodnej sytuacji nie trafił z kilkunastu metrów do siatki przeciwnika.

Do ostatniego momentu Górale dążyli do tego, by zakończyć mecz przynajmniej remisem. I sztuka ta im się powiodła sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy bramkarza z R22 „oszukał” Milasius. To nie był jednak koniec bramek na sobotę, bowiem w 87. minucie potyczki trafienie na wagę wygranej dla bielszczan zanotował Wełniak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Młyński 1, 1:1 Drzazga 2, 1:2 Duda 45+1, 2:2 Milasius 84, 3:2 Wełniak 87

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen - Simonsen (79' Willmann), Rodriguez, Markow, Bernard (61' Mikołajewski) - Sitek (61' Milasius), Scalet (57' Misztal), Bonifacio (78' Jodłowiec), Janota (67' Celtik), Drzazga (67' Roman) - Biliński (68' Wełniak)

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch (46' Gruszkowski), Łasicki, Mehremić, Wachowiak - Jelić Balta (85' Talar), Basha (46' Plewka) - Starzyński (75' Chmiel), Duda (75' Szywacz), Młyński (85' Niewiadomski) - Żyro (64' Cisse).
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)

Żółte kartki: Janota - Jelić Balta, Mehremić

Widzów: 1000.