Przegrana Polski U-20, zagrali Grabowski i Szota

4 lata temu | 14.10.2019, 20:51

Wiślacy w kadrze U-20.

Jeszcze przed przerwą goście dwukrotnie zadali Polakom cios - najpierw na listę strzelców w 14. minucie wpisał się Zakaria Aboukhlal, a później w 36. prowadzenie na 2:0 podwyższył Jurgen Ekkelenkamp.

Po zmianie stron, mimo kilku klarownych sytuacji, padła już tylko jedna bramka. Tym razem sześć minut po wznowieniu gry dośrodkowanie Marcina Grabowskiego wykorzystał Tomasz Makowski, dając nadzieję na korzystny rezultat.

Marcin Grabowski przebywał na murawie do 63. minuty, a Serafin Szota rozegrał pełne 90 minut.

Polska (U-20) - Holandia (U-20) 1-2 (0-2)
0:1 Aboukhlal 14’
0:2 Ekkelenkamp 36’
1:2 Tomasz Makowski 52’

Polska U-20: Sokół - Szota, Bondarenko, Kiwior - Bednarczyk (63' Skóraś), Poręba (85'  Benedyczak), Makowski, Slisz, Grabowski (63' Puchacz) - Zylla, Kurminowski (63' Żukowski)

Holandia U-20: van de Meulenhof - Bakboord (81' Duarte), Teze, Botman, Pierie - Markelo,  Ekkelenkamp, Wehrmann - Familia-Castillo (46' Obispo), Buitink (69' Vente), Aboukhlal (70' Nunnely)

Żółte kartki: Szota, Slisz (Polska), Markelo, Teze, Wehrmann, Vente (Holandia)

Sędziował: Luís Godinho (Portugalia)