Przed nami Turniej Amp Futbol Ekstraklasy w Łodzi

3 lata temu | 23.10.2020, 20:29

Zapowiedź turnieju.

Dzień po włączeniu sekcji w struktury Wisły Kraków, jej zawodnicy po raz pierwszy wybiegną na boisko w koszulkach z białą gwiazdą na sercu. Wiślacy powalczą w Łodzi o kolejne punkty w Amp Futbol Ekstraklasie, które pozwolą im pozostać w grze o najwyższy stopień na podium. Po dwóch seriach gier Biała Gwiazda zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów na koncie. Liderująca Legia Warszawa ma ich 24. Szlagierowe spotkanie Wisła - Legia zapowiada się więc niezwykle interesująco, szczególnie, że warszawianie mogą już w niedzielę świętować mistrzowski tytuł. Aby jednak tak się stało, nie mogą stracić w turnieju chociażby punktu. To zadanie utrudnić będzie im chciała między innymi Biała Gwiazda. Hit znany dotychczas z boisk PKO Ekstraklasy po raz pierwszy rozegrany zostanie również w AMP Futbolu.

Drugim meczem, który niewątpliwie także cieszyć się dużym zainteresowaniem fanów będzie niedzielne spotkanie z TSP Kuloodpornymi Bielsko-Biała. Bielszczanie mają bowiem na swoim koncie dokładnie tyle samo punktów co Wiślacy. Zwiastuje to emocje i walkę o każdy centymetr boiska, gdyż wynik tego meczu może decydować o końcowym układzie tabeli.

W dwóch sobotnich meczach Wisła Kraków AMP Futbol zmierzy się z Widzewem Łódź, a także z Wartą Poznań.

Przed pierwszym meczem Wisły Kraków w lidze, warto przybliżyć podstawowe zasady, jakie obowiązują w AMP Futbolu. Boisko do gry ma wymiary 60x40 metrów, a mecz trwa 2x20 minut z 15 minutową przerwą. Jedna drużyna składa się z 6 zawodników w polu oraz bramkarza, który strzeże bramki o wymiarach 5x2m. Gracze w polu mogą używać tylko jednej nogi, a każde zagranie kulą kwalifikowane jest jako zagranie ręką. Bramkarz broni zaś tylko jedną ręką.

Wszystkich kibiców Wisły Kraków gorąco zachęcamy do obserwowania i kibicowania drużynie ampfutbolowej. Będzie to możliwe, ponieważ transmisje wszystkich meczów turnieju dostępne będą w aplikacji i na portalu TVP Sport.