TS Wisła Kraków SA
Akademia Aktualności

Profesjonalny kontrakt dla Łukasza Staniowa

1 miesiąc temu | 16.04.2024, 09:57
Profesjonalny kontrakt dla Łukasza Staniowa

Łukasz Staniów to kolejny młodzieżowiec, który w ostatnim czasie podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków. Umowa z zawodnikiem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.

Łukasz Staniów urodził się 2 stycznia 2007 roku. Swoje pierwsze kroki przy Reymonta postawił w 2021 roku, kiedy to przeniósł się do krakowskiego klubu z Odry Opole. Zawodnik dołączył wówczas do ekipy U-15 prowadzonej przez Bartosza Bąka, z którą następnie występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W kolejnym sezonie zaliczył również debiut w zespole juniorów młodszych, a w trwającej kampanii pozostaje jednym z filarów drużyny U-17 dowodzonej przez trenera Patryka Jałochę. Wiślak na swoim koncie ma występy w 22 spotkaniach, w których strzelił 10 bramek.

Kluczowe decyzje


Podpisanie profesjonalnego kontraktu otwiera nowy etap w karierze Łukasza Staniowa. Pomocnik drużyny CLJ U-17 nie krył ogromnych emocji związanych z sygnowaniem tak ważnego dokumentu. „Czuję się świetnie w związku z podpisaniem mojego pierwszego kontraktu. Bardzo długo czekałem na ten moment i cieszę się, że mam możliwość podpisania go z tak utytułowanym klubem, jakim jest Wisła Kraków” – mówił.

Młody zawodnik już od kilku lat reprezentuje barwy krakowskiego klubu. Jak twierdzi gra dla Białej Gwiazdy jest dla niego przyjemnością, a decyzja o dołączeniu do młodzieżowych zespołów Wisły była motywowana chęcią rozwijania własnych umiejętności. „Mogę śmiało powiedzieć, że gra dla Wisły Kraków jest dla mnie zaszczytem. Zdecydowałem się przenieść tutaj głównie ze względu na duże możliwości do rozwoju i również z uwagi na atmosferę, jaka panowała w drużynie od mojego pierwszego dnia obecności w tym klubie” – dodał.

Pomocnik wspomniał też o swoich pierwszych dniach w zespole U-17 oraz o wsparciu otrzymywanym od całej drużyny. „W zespole czuję się bardzo dobrze od samego początku. Koledzy bardzo dobrze mnie przyjęli, co także wpływa na moją pracę i pozwala mi się rozwijać. W naszej drużynie panuje świetna atmosfera, przez co treningi, wyjazdy i mecze to czysta przyjemność” – kontynuował.

Na temat zawodnika wypowiedział się również trener zespołu CLJ U-17 - Patryk Jałocha. Szkoleniowiec zwrócił uwagę na atuty piłkarskie młodego gracza oraz profesjonalne podejście do pracy i zaangażowanie 17-letniego pomocnika. „Łukasz dzięki swojej wytrwałości i sumienności wypracował sobie mocną pozycję w drużynie. Bardzo dobrze potrafi się pozycjonować na boisku, szukać wolnych przestrzeni, przy tym posiada spore umiejętności techniczne i jako gracz ofensywny ma na swoim koncie sporo strzelonych bramek i asyst. Do tego jest komunikatywną osobą, od której zawsze bije pozytywną energia. Liczę na to, że dalej będzie ciężko pracował i podnosił swoje umiejętności” – zaznaczył trener.

Łukasz, gratulujemy i życzymy powodzenia!
Udostępnij