PP: Zadanie wykonane! Wisła - Lechia 2:1

11 miesięcy temu | 29.09.2023, 00:29

Czwartkowy wieczór oznaczał Puchar Polski i mecz z Lechią Gdańsk. Emocji w 1/32 nie brakowało, a po dogrywce grę w kolejnej rundzie zapewnili sobie gospodarze, ogrywając Biało-Zielonych 2:1.

Szkoleniowcy obu drużyn zdecydowali się, że w bój o kolejną rundę PP poślą nieco zmienione składy. Pierwsza faza meczu przyniosła grę głównie w środkowej strefie boiska i dużo walki, co nie przełożyło się na klarowne sytuacje strzeleckie. Okazja przyszła w 21. minucie, gdy do piłki dopadł Olejarka, który skutecznie wykończył akcję Sobczaka.

Przed przerwą Lechia nie zmusiła Wiślaków do interwencji, a defensywa Białej Gwiazdy pozostała nienaruszona. Jedyną dobrą okazję miał Zjawiński, ale w 28. minucie źle trafił w piłkę i musiał obejść się smakiem.

Początek drugiej odsłony meczu był zbliżony do tego, co widoczne było przed przerwą. Dopiero zmiany w zespole gości ożywiły ich grę, m.in. za sprawą Fernandeza, który próbował zaskoczyć byłych kolegów. Podobny zabieg zastosował trener Sobolewski, posyłając na murawę Rodado czy Villara.

Największe emocje były jednak w samej końcówce. Najpierw po analizie VAR sędzia podyktował karnego dla gości po zagraniu Krzyżanowskiego. Karnego, którego nie wykorzystał Fernandez. W doliczonym czasie gry arbiter ponownie skorzystał z podpowiedzi VAR i mieliśmy... drugą jedenastkę dla Lechii. Tym razem zamienioną na bramkę przez Fernandeza. Gol ten oznaczał dogrywkę.

To nie koniec emocji

Dodatkowy czas przyniósł krakowianom dwie okazje strzeleckie w wykonaniu Baeny i Rodado, lecz obaj nie znaleźli drogi do bramki. Brody nie zdołał pokonać także Bobcek, który z bliska uderzył nad poprzeczką. Wyczyn ten udał się w 105. minucie Baenie, który dobijał futbolówkę po próbie Rodado. Na tablicy wyników było 2:1 dla Białej Gwiazdy.

Druga połowa dogrywki to już pełna kontrola gry przez Wiślaków. Goście nie byli w stanie przebrnąć przez defensywę Białej Gwiazdy, a co za tym idzie powalczyć o wyrównujące trafienie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem krakowian, którzy zameldowali się w 1/16 PP.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0, 1:1)
1:0 Olejarka 21’
1:1 Fernandez 90’+7’ (k.)
2:1 Baena 105’

Wisła: Broda - Szot, Łasicki, Colley, Junca (46 Krzyżanowski) - Basha (46 Sapała), Talar - Baena, Alfaro (72 Villar), Olejarka (90+4 Carbo) - Sobczak (71 Rodado)

Lechia: Mikułko - Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur (59 Buchanelli) - D'Arrigo (76 Neugebauer), Kapić (59 Żelizko) - Piła (59 Fernandez), Chłań, Sypek - Zjawiński (59 Bobcek)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Żółte kartki: Olejarka, Rodado - Kałahur, Fernandez, Chłań. Czerwona kartka: Chłań (faul, za drugą żółtą)