PP: Widzimy się w 1/8! Wisła - Polonia 3:0

10 miesięcy temu | 07.11.2023, 23:12

Wtorkowy wieczór przynosił spotkanie Wisły Kraków z Polonią Warszawa w ramach Pucharu Polski. Zwycięstwo Białej Gwiazdy 3:0 nad rywalem ze stolicy pozwoliło graczom trenera Radosława Sobolewskiego zameldować się w 1/8 finału tych rozgrywek.

Początek spotkania z Polonią Wiślacy rozpoczęli od mocnych ataków i już w pierwszych 10 minutach krakowianie mieli dwie okazje strzeleckie. Najpierw przed szansą stanął Łasicki, a następnie Baena. W kolejnych minut nieco bardziej swoją obecność na boisku zaczęli zaznaczać goście, ale po chwili ponownie Biała Gwiazda stała się stroną dominującą.

W 33. minucie świetną okazję miał Alfaro, ale nie zdołał jej wykorzystać. Sto dwadzieścia sekund później drugi żółty kartonik obejrzał Jakub Piątek i od tego momentu gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika. Sytuacja ta przyniosła szansę z rzutu wolnego, ale ponownie zabrakło szczęścia i precyzji. Jeszcze przed zmianą stron zawodnicy Białej Gwiazdy próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale piłka nie chciała wpaść do bramki rywali.

Apetyt na awans

Początek drugiej połowy - mimo liczebnej przewagi Wiślaków - nie obfitował w liczne okazje strzeleckie. Siłę ofensywną krakowian napędzić mieli wprowadzeni na boisko Goku i Villar. W 68. minucie gospodarze dopięli swego. Uderzenie z rzutu wolnego Jarocha na gola - po dobitce - zamienił Sobczak, który piętą wpakował futbolówkę do siatki.

Na drugie trafienie kibice przy R22 czekali do 84. minuty, gdy Jaroch głową posłał piłkę do bramki Polonii. Nie była to ostatnia bramka, jaką obejrzeliśmy w tym meczu, bowiem pięć minut później Rodado dał o sobie znać rywalom, strzelając na 3:0. Jeszcze w doliczonym czasie gry na 4:0 mógł podwyższyć Goku, ale spudłował z 11. metra.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)
1:0 Sobczak 67'
2:0 Jaroch 84'
3:0 Rodado 89'