Pożyteczna przerwa na kadrę: Wisła - Stal Mielec 1:1

11 miesięcy temu | 13.10.2023, 14:13

Zgrupowanie w Arłamowie Wiślacy kończyli sparingiem ze Stałą Mielec rozegranym w Woli Chorzelowskiej. Mecz kontrolny zakończył się remisem 1:1, a po jednej bramce zdobyli Szymon Sobczak oraz Ilja Szkurin.

Początek meczu to głównie walka w środku pola i próby przemieszczenia się pod pole karne. Dopiero w 12. minucie Wiślacy skutecznie zapędzili się pod szesnastkę Stali, ale tam Baena nie zdołał opanować piłki, a co za tym idzie oddać strzału. Chwilę później wyczyn ten udał się krakowianom, ale bramkarz z Mielca nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki.

14. minuta to udane przejęcie piłki w środku pola przez Gogóła i rajd w stronę bramki zakończony brakiem strzału przez Sobczaka, któremu wyczyn ten uniemożliwił przeciwnik. Sto osiemdziesiąt sekund później niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Ratona, ale najpierw najwyżej do piłki wyskoczył Wiśniewski, a następnie wybił ją golkiper z R22.

Następna faza meczu to naprzemienne ataku obu zespołów. Dużo pracy mieli zawodnicy w defensywnie, ale w 28. minucie obrona Stali pękła po strzale Sobczaka na 1:0 dla Białej Gwiazdy. Końcówka pierwszej połowy była intensywniejsza, ale ostatecznie żaden z zespołów nie wcisnął już gola i na przerwę piłkarze schodzili z prowadzeniem krakowian.

Wyrównanie Biało-Niebieskich

Pierwsza dogada sytuacja po zmianie stron nadeszła w 51. minucie, kiedy to Olejarka uderzył w boczną siatkę. Dwie minuty później Stal zaliczyła poprzeczkę, a następnie Broda popisał się skuteczną interwencją.

Pół godziny przed końcem potyczki świetną prostopadłą piłkę w stronę Olejarki posłał Rodado, ale pomocnik Wisły nie zdołał jej przejąć. Zbliżająca się końcówka rywalizacji nie wpłynęła na intensywność meczu, której nie brakowało, podobnie jak fauli.

Dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem podwyższenie Wiślakom mógł zapewnić Rodado, ale bramkarz Stali nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi o gola pokusić się mogli mielczanie, lecz Broda świetnie się spisał w trudnej sytuacji. Niestety w 87. minucie pozostał bezradny, gdy piłkę z prawej strony do siatki skierował Szkurin. Był to ostatni gol, jaki padł w tym starciu.

Stal Mielec - Wisła Kraków 1:1(0:1)
0:1 Sobczak 28’
1:1 Szkurin 87’

Wisła Kraków:
Raton (46’ Broda) - Wiśniewski, Jaroch, Colley (65’ Fazlagić), Szot – Talar (65’ Sapała), Gogół (75’ Carbo) – Baena (46’ Villar), Olejarka, Alfaro (56’ Rodado) - Sobczak

Stal Mielec:
Jałocha - Gerstenstein, Esselink, Matras, Leandro, Wołkowicz - Wlazło Stępień, Satnos, Hinokio - Wolsztyński. II połowa: Dudek - Rozwadowski, Ehmann, Esselink, Leandro, Getinger – Maj, Trąbka, Santos, Domański - Szkurin

Sędziował: Marek Pająk (Mielec)