TS Wisła Kraków SA
Zapowiedzi

Powrócić z tarczą: zapowiedź #RESWIS

1 miesiąc temu | 22.04.2024, 20:16
Powrócić z tarczą: zapowiedź #RESWIS

Ostatnim przystankiem wyjazdowego maratonu będzie Rzeszów. Mecz odbędzie się w nietypowych okolicznościach, bo już we wtorek 23 kwietnia o godzinie 20:30. W ramach 29. kolejki FORTUNA 1 Ligi Wisła Kraków powalczy o punkty z Resovią.

Po niesamowitym powrocie z wyniku 0:2 na 3:2 w starciu ze Zniczem Wiślacy zmierzą się tym razem z walczącą o utrzymanie drużyną lokalnej Resovii. Ekipa z Rzeszowa zajmuje w tej chwili 16. lokatę w ligowej tabeli, tracąc dwa punkty do bezpiecznej strefy. Piłkarze trenowani przez Rafała Ulatowskiego wygrali swój ostatni mecz w Tychach z GKS-em, zbliżając się do Polonii Warszawa na dystans jednego zwycięstwa.

W Rzeszowie zmuszony do pauzowania za nadmiar żółtych kartek będzie nasz kapitan i strzelec gola w ostatnim meczu – Alan Uryga. W drużynie Białej Gwiazdy z dnia na dzień poprawia się jednak sytuacja kontuzjowanych. Gracze po urazach mają stopniowo zwiększane obciążenia, walcząc o swój jak najszybszy powrót na murawę. Po powrocie do gry Rodado, Alfaro oraz Gogóła znacznie wzmocniona została linia ofensywna. Trener Albert Rudé na spotkaniu z dziennikarzami ocenił rywalizację w tej tercji jako bardzo wysoką, co powinno przełożyć się na pozytywne akcenty w ataku i skuteczność w finalizacji akcji.

Oba kluby, będące co prawda w nieco innych sytuacjach, koniecznie potrzebują regularnie punktować. Wisła walczy o jak najkorzystniejszą pozycję względem walki o awans do Ekstraklasy, natomiast Biało-Czerwoni za wszelką cenę chcą uniknąć degradacji do 2 ligi. Mecze z drużynami bijącymi się o utrzymanie często określane są jako „pułapki” szczególnie, gdy do zakończenia rozgrywek pozostało już niewiele kolejek. W jutrzejszym dniu spodziewać można się więc zaciętej, piłkarskiej walki o każdy skrawek boiska.


Wspólnie po zwycięstwo!

Udostępnij