Polska U-18: Zwycięstwo ze Szwajcarią, cały mecz Piotra Starzyńskiego

2 lata temu | 25.03.2022, 19:00

Występ Wiślaka w kadrze U-18.

Pierwsze spotkanie pomiędzy młodzieżowymi zespołami Polski i Szwajcarii miało miejsce przed dwoma dniami i zakończyło się remisem 2:2. Do piątkowej potyczki Biało-Czerwoni przystąpili w nieco odmienionym składzie, w którym od pierwszej minuty znalazło się miejsce dla Piotra Starzyńskiego. Wiślak brał aktywny udział w akcjach ofensywnych swojej drużyny i w 35. minucie stanął przed szansą na zdobycie otwierającego trafienia, ale jego intencję przewidział golkiper Helwetów.

Moment decydujący

Bezbramkowy remis utrzymywał się do 74. minuty, kiedy to po błędzie szwajcarskiego golkipera piłkę do siatki skierował Wiktor Kamiński, dzięki czemu Polacy objęli prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka arbitra.

Szwajcaria U-18 - Polska U-18 0:1 (0:0)
0:1 Wiktor Kamiński 74’

Szwajcaria U-18: Attilio Morosoli (46' Leandro Botschi) - Philip Naf (83' Mischa Beeli), Pascal Hammer, Leo Buljan, Ramon Guzzo, Lois Ndema Mbongue (73' Philipp Novakovic), Nathan Wicht (83' Amin Hajoubi), Liam Chipperfield, Luuk Breedijk (73' Dion Kacuri), Nico Rissi (60' Alexandre Patricio), Esey Gebreyesus (73' Malko Sartoretti).

Polska U-18: Oliwier Zych (84' Sławomir Abramowicz) - Dawid Bugaj (83' Kacper Urbański), Jan Ziewiec, Mateusz Lipp, Jakub Okusami, Piotr Starzyński, Antoni Kozubal, Iwo Kaczmarski (46' Krystian Borecki), Norbert Pacławski (46' Łukasz Gerstenstein), Mateusz Chmarek (46' Jakub Lutostański, 73' Wiktor Kamiński), Tomasz Pieńko (57' Jan Żuberek)