Polska U-17: Japonia lepsza w pierwszym meczu

10 miesięcy temu | 11.11.2023, 12:58

Nie tak wyobrażali sobie początek Mistrzostw Świata młodzi kadrowicze z Polski U-17. W pierwszym meczu Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość Japonii, ulegając rywalom 0:1. Jakub Krzyżanowski rozegrał pełne 90 minut.

Pierwsza - i jak się później okazało ostatnia - bramka padła w 77. minucie meczu po strzale Rento Takaoki, który znalazł sposób na zaskoczenie bramkarza Biało-Czerwonych. Chwilę przed tym, jak padła bramka w utrzymaniu rytmu meczowego przeszkodził obu zespołom intensywny mecz, który zmusił arbitra do przerwania rywalizacji.

Japonia - Polska 1:0 (0:0)
1:0 Rento Takaoka 77'

Japonia: Goto - Matsumoto (90' Shibata), Honda, Tsuchiya, Kosugi - Nawata (70' Takaoka), Nagano (46' Yamamoto), Nakajima, Yoshinaga - Tokuda (70' Michiwaki), Inoue (81' Sato)

Polska: Matys - Szala, Orlikowski, Krzyżanowski - Reguła, Łyczko (55' Gurgul), Sznaucner, Borys (63' Brzyski), Kolanko - Mikołajewski, Huras (78' Skoczylas)