TS Wisła Kraków SA
Zapowiedzi

Pokonać Górali: zapowiedź meczu #WISTSP

1 miesiąc temu | 26.04.2024, 11:30
Pokonać Górali: zapowiedź meczu #WISTSP

Sezon FORTUNA 1 Ligi wchodzi w decydującą fazę i już w piątek 26 kwietnia o godzinie 20:30 Wisła Kraków rozegra swój kolejny mecz. Jej rywalem w 30. serii rozgrywek będzie drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała. Piłka nożna po krótkiej przerwie powraca na stadion przy ulicy Reymonta.

Rozgrywki krajowe zmierzają nieuchronnie ku końcowi i od ich finiszu dzieli nas już tak naprawdę ostatnia prosta - za dokładnie tydzień czasu podopieczni trenera Rudé wybiegną na murawę Stadionu Narodowego powalczyć o upragniony puchar. Zanim to się jednak stanie czeka ich jeden z pięciu ligowych finałów, a pierwszym z nich będzie starcie z Podbeskidziem.

Dla naszych przeciwników przyjazd do Krakowa jest szansą na dosłownie ostatni zryw. Na pięć kolejek przed końcem Górale zajmują 17. lokatę w tabeli i od bezpiecznej strefy dzieli ich aż 8 punktów. Szanse drużyny prowadzonej przez Jarosława Skrobacza wydają się w większej mierze kwestią matematyki, lecz piłka w swojej historii potrafiła pisać przeróżne scenariusze. Dobry występ przeciwko Wiśle mógłby być sporym mentalnym wzmocnieniem dla bielszczan i być może pierwszym krokiem do pozytywnego zwieńczenia sezonu.

Ekipa Białej Gwiazdy nie ma w tym momencie czasu na odpoczynek. Spotkania odbywają się co kilka dni, a każdy punkt jest na wagę złota. W strefie barażowej panuje olbrzymi ścisk, przez co układ górnej części tabeli zmienia się praktycznie z każdym meczem. Liczą się tak naprawdę wszystkie bramki, ponieważ przy tej samej liczbie „oczek” o kolejności decydują gole i bilans w bezpośrednich starciach. Jedyną skuteczną receptą w tym całym zawirowaniu pozostają niezmiennie zwycięstwa, a w tym właśnie specjalizują się nasi kibice, którzy jutro wieczorem po raz kolejny wypełnią trybuny naszego obiektu!

Naprzód Wisło!

Udostępnij