Podsumowanie występów wypożyczonych Wiślaków

2 lata temu | 26.12.2021, 00:59

Rok 2021 w wykonaniu wypożyczonych zawodników.

Piotr Ćwik - Orlęta Radzyń Podlaski

19-letni Piotr Ćwik w lipcu 2021 roku został wypożyczony do Orląt Radzyń Podlaski, czyli do drużyny, która na co dzień występuje w trzecioligowych rozgrywkach. Wiślak miał bardzo dobre wejście do drużyny, ponieważ już w swoim debiucie zdobył bramkę, pokonując bramkarza Orła Sieniawa. Ćwik występował nieprzerwanie od 1. do 6. kolejki, następnie opuścił spotkanie ligowe z Koroną Rzeszów, ale powrócił do składu już w następnej serii gier, grając aż do końca rundy. Jego łączny bilans to osiem meczów, które zaczynał w podstawowej „11”, a także dziewięć spotkań, w których pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych. Piotr Ćwik strzelił jednego gola, a także zanotował jedną asystę. Ponadto dwukrotnie zostawał upominany żółtymi kartkami. Młody Wiślak rozegrał także jeden mecz w ramach Pucharu Polski. Rywalem Orląt była wówczas Lechia Zielona Góra, która zwyciężyła 3:2, a młody zawodnik spędził na murawie dwadzieścia minut.

Kamil Broda - Chojniczanka Chojnice

Na początku lipca 2021 roku do Chojniczanki Chojnice został wypożyczony 20-letni Kamil Broda. Młody golkiper był bezsprzecznie jedną z ważniejszych postaci w swojej drużynie i w niejednym meczu pokazał swoje piłkarskie umiejętności, dzięki czemu pozwalał ekipie z Chojnic na zdobycie niezwykle cennych punktów. Broda szybko znalazł uznanie w oczach trenera i wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie zespołu z Chojnic. Bramkarz miał okazję wystąpić we wszystkich możliwych meczach w lidze, siedmiokrotnie zachowując czyste konto. Jego bilans straconych goli zatrzymał się natomiast na dwudziestu.

Daniel Hoyo-Kowalski - Hutnik Kraków

Daniel Hoyo-Kowalski został wypożyczony do Hutnika Kraków przed startem rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Środkowy obrońca bardzo dobrze rozpoczął swoją przygodę z tym zespołem, bowiem na początku był jednym z podstawowych zawodników drugoligowca. Z biegiem czasu trener Hutnika zaczął rotować w wyjściowym składzie, co przełożyło się także na liczbę minut spędzonych przez Wiślaka na murawie. Starcie z Sokołem Ostróda było pierwszym spotkanie, w którym 18-latek nie pojawił się na placu gry.  Daniel Hoyo-Kowalski świetnie zakończył rok, bowiem w spotkaniu przeciwko Pogoni Siedlce udało mu się premierowego gola w biało-błękitno-niebieskich barwach. Środkowy obrońca pięciokrotnie zostawał upominany żółtymi kartkami. Hoyo-Kowalski zagrał także 45 minut w przegranym meczu Pucharu Polski, kiedy to rywalem Hutnika była Olimpia Grudziądz.

Sławomir Chmiel - Hutnik Kraków

Sławomir Chmiel do Hutnika Kraków przeniósł się w lipcu 2021 roku. Na drugoligowych boiskach zadebiutował w meczu 3. kolejki, kiedy to rywalem Hutnika była Pogoń Siedlce. Chmiel spędził wówczas na murawie ponad pół godziny, a jego zespół przegrał 1:3. 19-latek zdecydowanie częściej pojawiał się na murawie po wejściu z ławki rezerwowych. Takich meczów było aż czternaście. Tylko raz rozpoczął rywalizację od pierwszej minuty. Wziął udział także w przegranym 0:1 meczu z Olimpią Grudziądz w Pucharze Polski. Spędził wówczas na murawie całe spotkanie.

Patryk Warczak - Garbarnia Kraków

18-letni Patryk Warczak do Garbarni Kraków dołączył w lipcu 2021 roku. Osiemnastoletni obrońca bardzo obiecująco rozpoczął swoją przygodę z tym zespołem, bowiem wystąpił już w meczu 1. kolejki. Wówczas Garbarnia mierzyła się ze Stalą Rzeszów, a Warczak spędził na murawie 67 minut. Defensor występował nieprzerwanie do 5. kolejki eWinner 2. Ligi, natomiast po raz ostatni pojawił się na boisku w trakcie rywalizacji z Ruchem Chorzów, która zakończyła się bezbramkowym remisem. Jego bilans to pięć meczów ligowych, podczas których czterokrotnie wychodził w podstawowym składzie, a także jeden mecz, kiedy pojawił się na boisku po wejściu z ławki rezerwowych.

Kacper Duda - Garbarnia Kraków

Kacper Duda udał się na wypożyczenie do Garbarni Kraków we wrześniu 2021 roku i bardzo szybko zdobył uznanie w oczach trenerów i zadebiutował w derbowym pojedynku przeciwko Hutnikowi Kraków. W kolejnych spotkaniach 17-latek regularnie pojawiał się na placu gry z ławki rezerwowych, jednak z biegiem czasu dostawał coraz więcej szans od pierwszej minuty. Ten fakt przełożył się łącznie na dwanaście spotkań w lidze, z czego aż osiem w wyjściowej „11”. Podczas tych gier Duda zanotował jedną asystę, przyczyniając się do zwycięstwa Garbarni w starciu z Wisłą Puławy 2:1. Duda wystąpił także w trzech meczach Pucharu Polski przeciwko Powiślu Dzierzgoń, Wieczystej Kraków oraz Lechowi Poznań.

Wiktor Szywacz - Garbarnia Kraków

Na początku lipca 2021 roku szeregi zespołu z ulicy Rydlówka zasilił również Wiktor Szywacz, który wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a za okazane zaufanie odpłacał bardzo dobrą dyspozycją i nierzadko był jednym z ważniejszych zawodników swojej drużyny. Od początku swojego pobytu w Garbarni Szywacz wystąpił w osiemnastu meczach na poziomie eWinner 2. Ligi, z czego aż siedemnaście gier rozpoczynał w wyjściowym składzie. W tym czasie 19-latek strzelił jedną bramkę w meczu przeciwko Pogoni Grodzisk Mazowiecki, natomiast w trakcie pojedynku  z Chojniczanką Chojnice zanotował asystę. Ponadto pomocnik zagrał w trzech meczach Pucharu Polski, a w spotkaniu przeciwko Wieczystej Kraków popisał się ostatnim podaniem.

Przemysław Zdybowicz - Resovia Rzeszów

Rundę wiosenną poprzedniego sezonu Przemysław Zdybowicz spędził na wypożyczeniu w Resovii Rzeszów, które obowiązywało do 30 czerwca 2021 roku. W tym czasie młody napastnik rozegrał piętnaście spotkań na poziomie 1. Ligi, podczas których zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Na listę strzelców Zdybowicz wpisał się w spotkaniu przeciwko Widzewowi Łódź, natomiast w starciu z Puszczą Niepołomice obsłużył partnera z zespołu ostatnim podaniem. Puszczy Niepołomice.