Podsumowanie występów wypożyczonych Wiślaków w 2022 roku

1 rok temu | 27.12.2022, 23:27

Wypożyczeni Wiślacy w 2022 roku.

Hubert Sobol - Górnik Łęczna

22-letni napastnik został wypożyczony do Górnika Łęczna we wrześniu 2022 roku. W trakcie rundy jesiennej Sobol miał okazję zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności na ligowych boiskach, pomagając ekipie z Lubelszczyzny wydostać się ze strefy spadkowej. W siedmiu na szczeblu Fortuna 1. Ligi spotkaniach zawodnik dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Z kolei w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski Hubert Sobol rozegrał dwa spotkania – z Koroną Kielce, które zakończyło się zwycięstwem Górnika 1:0 właśnie po trafieniu wypożyczonego Wiślaka, a także przeciwko Piastowi Gliwice (1:0).

Patryk Warczak - Garbarnia Kraków

19-letni Patryk Warczak został barwy Brązowych reprezentuje nieprzerwanie od lipca 2021. W obecnej edycji rozgrywek rozegrał w koszulce Młodych Lwów dokładnie 1600 minut, będąc podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. W dziewiętnastu ligowych spotkaniach obrońca zdobył trzy bramki, pokonując bramkarzy takich zespołów, jak KKS Kalisz, Polonia Warszawa oraz Śląsk II Wrocław i zanotował jedną asystę w starciu ze Stomilem Olsztyn.

Dorian Gądek - Garbarnia Kraków

Dorian Gądek szeregi klubu z ulicy Rydlówka 23 zasilił w sierpniu 2022 roku i od tego czasu zdołał rozegrać dwanaście ligowych spotkań, sześciokrotnie meldując się w wyjściowej jedenastce Garbarni. W potyczce z Radunią Stężyca Gądek zdobył gola, pomagając swojej ekipie pokonać rywali.

Kacper Szewczyk - Hutnik Kraków

Młody bramkarz został wypożyczony do krakowskiego Hutnika w lipcu 2022 roku. Pierwsze dwa ligowe spotkania spędził na ławce rezerwowych, lecz już w 3. kolejki stanął między słupkami, zachowując czyste konto w kolejnych dwóch meczach. Łącznie Szewczyk wziął udział w jedenastu potyczkach, przebywając na boisku 990 minut.

Daniel Hoyo-Kowalski - Wieczysta Kraków

19-letni środkowy obrońca trafił do Wieczystej Kraków w sierpniu 2022 roku, z kolei premierowy występ w żółto-czarnej koszulce zanotował 10 września w zremisowanym spotkaniu z Cracovią II  (1:1). W starciu z Chełmianką Chełm Hoyo-Kowalski wpisał się na listę strzelców, czym zapewnił swojej drużynie ważne zwycięstwo i cenne trzy punkty.

Paweł Koncewicz-Żyłka - Wieczysta Kraków

Młody obrońca pojawił się w Wieczystej w lipcu 2022 roku, rozpoczynając sezon w podstawowym składzie. W pierwszych dwóch spotkaniach spędził na boisku łącznie 135 minut, jednak jego dalsze występy uniemożliwiła kontuzja, której nabawił się w meczu z Podlasiem Biała Podlaska.

Kacper Chełmecki - ŁKS Łagów

18-letni Kacper Chełmecki występuje w ŁKS-ie Łagów od lutego 2022 roku. W obecnej edycji rozgrywek III ligi napastnik rozegrał 827 minut, przeważnie pojawiając się w wyjściowej jedenastce. Młody Wiślak zdobył w tym czasie trzy bramki - dwukrotnie wpisując się na listę strzelców w potyczce z KS Wiązownica (3:0) oraz zaliczając celne trafienie w starciu z Podhalem Nowym Targ (3:0).

Enis Fazlagić - DAC 1904 Dunajská Streda

Reprezentant Macedonii Północnej trafił do słowackiej ekipy w sierpniu 2022 roku. 22-letni pomocnik sześć razy pojawiał się na boisku w starciach ligowych, zaliczając 376 minut, a ponadto rozegrał także dwa spotkania w Pucharze Słowacji.

Nikola Kuveljić - FK TSC Bačka Topola

25-letni serbski pomocnik został wypożyczony do FK TSC Bačka Topolaw lipcu 2022 roku, szybko stając się ważną postacią w zespole dowodzonym przez Žarko Lazeticia, dla której rozegrał jak dotąd 941 minut. W ostatnim meczu rundy zawodnik wpisał się na listę strzelców, dokładając swoją cegiełkę w zwycięstwie z ekipą Radnički Niš (2:0).