Podsumowanie CLJ: Słodko-gorzki weekend

4 lata temu | 14.10.2019, 09:20

Weekendowe podsumowanie w CLJ.

CLJ U-18:

Podopieczni Marcina Pluty źle weszli w mecz, co poskutkowało tym, że na przerwę schodzili z niekorzystnym wynikiem 0:1. W drugiej części spotkania wydawało się, że Wiślacy uspokoili grę, a ta zaczęła im się układać. W 78. minucie Kacper Chełmecki dośrodkował piłkę ze skrzydła, a spomiędzy dwóch stoperów Górnika Zabrze wybiegł Kacper Wyda i umieścił futbolówkę w siatce. Sytuacja na boisku pokomplikowała się w końcówce, gdy dwóch zawodników Wisły nabawiło się urazów i z tego powodu drużyna musiała dokończyć mecz w osłabieniu. Goście bezwzględnie to wykorzystali, strzelili gola na 2:1 i zabrali trzy punkty w drogę powrotną do Zabrza.

Za tydzień, Białą Gwiazdę czeka derbowe starcie z Cracovią. Spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę 20 października, na godzinę 11.00.

U-18: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:2 (0:1)
Bramka dla Wisły: Kacper Wydra (78’)

Wisła Kraków: Michał Kot – Szymon Nocoń, Kacper Gzieło, Paweł Koncewicz-Żyłka, Filip Jania – Wiktor Szywacz, Piotr Ćwik (89’ Mariusz Kutwa), Kacper Chełmecki – Kacper Myszogląd, Kacper Wydra, Sławomir Chmiel

CLJ U-17:

Wiślacy już w pierwszych minutach szukali bramki, która pozwoliłaby im objąć prowadzenie. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Seweryn, a kilka chwil później, po faulu na Karolu Sałamaju pani arbiter podyktowała rzut wolny. Dorian Gądek posłał piłkę w szesnastkę, ale czujność zachował bramkarz Karpat i udanie piąstkował. Niedługo potem padł gol na 1:0. Michał Litwa otrzymał futbolówkę od jednego z kolegów, zbiegł na prawą stronę pola karnego, położył golkipera i oddał strzał pod ostrym kątem. Goście, podrażnieni wynikiem, zaczęli nacierać na podopiecznych Rafała Wisłockiego, ale na baczności mieli się obrońcy oraz bramkarz Piotr Zagórowski. Po pół godziny gry, w polu karnym rywali faulowany był Seweryn, a gospodarzom została przyznana jedenastka. Piłkę ustawił Gądek, dzięki któremu na tablicy wyników było już 2:0. Druga połowa rozpoczęła się od serii strzałów w wykonaniu Wiślaków. Swoich szans próbowali Kacper Zborowski, Litwa oraz Mariusz Kutwa, lecz żadnemu z nich nie udało się umieścić piłki w bramcę. W 61. minucie goście strzelili gola na 2:1, jednak podopieczni Wisłockiego szybko odzyskali kontrolę i dorzucili jeszcze dwa trafienia. Najpierw po indywidualnej akcji zrobił to Seweryn, a następnie Karol Tokarczyk otrzymał piłkę w pole karne, znalazł się naprzeciwko bramkarza, zdążył jeszcze przymierzyć i huknął tak mocno, że piłka uderzyła o poprzeczkę, a następnie odbiła się od linii bramkowej i wpadła do siatki. Końcówka spotkania należała do gości z Krosna, którzy w dwie minuty zdobyli dwa gole i zrobiło się niebezpiecznie. Wiślakom udało się jednak utrzymać nerwy na wodzy, dzięki czemu do swojego konta mogli dopisać bardzo cenne trzy punkty.

Kolejny przeciwnik to Korona Kielce, wicelider tabeli, a spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe 18 października.

U17: Wisła Kraków – Karpaty Krosno 4:3 (2:0)
Bramki dla Wisły: Michał Litwa (5’), Dorian Gądek (32’), Bartosz Seweryn (68’) , Karol Tokarczyk (73’)

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Patryk Warczak, Jakub Rachfalik, Mariusz Kutwa (81’ Jakub Jania), Karol Sałamaj – Dorian Gądek, Mikołaj Zięba (66’ Kacper Chełmecki), Michał Litwa (90’ Kacper Filo) – Bartosz Seweryn (81’ Feliks Grzybowski), Karol Tokarczyk (86’ Wojciech Urbański), Kacper Zborowski (75’ Oliwier Oczkowski)

CLJ U-15:

Zawodnicy Wisły, którzy wyszli mocno przemeblowanym składem rozpoczęli spotkanie od dwóch strzałów z dystansu, lecz pierwsza z prób w wykonaniu debiutanta z rocznika 2006 Macieja Pachela zakończyła się niecelnym uderzeniem obok bramki, natomiast za drugim razem bramkarz Akademii Piłkarskiej 21 pewnie złapał piłkę. W pierwszej połowie okazję do wykazania się miała też wiślacka defensywa. Najpierw bardzo dobrą interwencją popisał się kolejny debiutant z rocznika 2006 Maciej Jania, który czystym wślizgiem zatrzymał rywala w polu karnym. Chwilę później Jakub Stępak znalazł się sam na sam z przeciwnikiem i wykazując się refleksem, obronił jego strzał. Wiślacy objęli prowadzenie w 14. minucie po golu Pachela, który otrzymał dobre podanie za plecy obrońców, przeczekał golkipera, aż w końcu uderzył po krótkim rogu. W drugą część spotkania lepiej weszli rywale, którzy dwukrotnie obili słupek bramki strzeżonej przez Stępaka. Kilka minut później golkiper Wisły znów musiał wykazać się czujnością i obronić groźny strzał. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry goście wyrównali po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego dobrze znanego Mateusza Satuły, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Kolejnym rywalem Wisły U-15 będzie Sandecja Nowy Sącz. Spotkanie zostanie rozegrane w delegacji 19 października.

U-15: Wisła Kraków – Akademia Piłkarska 21 1:1 (1:0)
Bramka dla Wisły: Maciej Pachel (14’)

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Michał Prochowicz, Maciej Jania, Maksymilian Rachfał, Marcin Górkiewicz – Jakub Madej, Bartosz Zimnicki, Dawid Pieniążek (41’ Bartłomiej Sowa) – Adam Pieniądz (69’ Dominik Maśnica), Mateusz Stanek (73’ Kamil Kozik), Pachel (73’ Tomasz Dusik)