Podsumowanie CLJ: Jedno zwycięstwo z trzech

4 lata temu | 01.10.2019, 12:01

Podsumowanie poczynań młodych Wiślaków.

CLJ U-18:

Podopieczni trenera Marcina Pluty podejmowali zespół Zagłębia Lubin, który pod Wawel przyjechał jako wicelider tabeli. W pierwszej odsłonie spotkania oba zespoły potrafiły konstruować składne akcje pod polem karnym przeciwnika, jednak nie przekładało się to na dogodne okazje podbramkowe. Aż w końcu nadeszła 38. minuta, kiedy to lubinianie wyszli na prowadzenie po niepewnym wyjściu z bramki Michała Kota. Druga połowa obfitowała w znacznie więcej sytuacji. Zaraz po wznowieniu gry strzał Kacpra Wydry z trudem wybronił golkiper gości. Następnie w 65. minucie fantastyczną paradą popisał się Kot, który wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Zagłębia. Wreszcie w 85. minucie po dośrodkowaniu Wydry kapitalnym strzałem z głowy popisał się Jakub Zima, który doprowadził do wyrównania i ustalił wynik meczu. Po ośmiu kolejkach Biała Gwiazda ma na swoim koncie dziewięć punktów, a kolejnym rywalem będzie zespół Korony Kielce. Mecz zostanie rozegrany w Kielcach, w sobotę 5 października, a pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 12.00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
1:1 Jakub Zima 85’

Wisła Kraków: Kot - Warczak, Jania (46’ Olejnik), Koncewicz-Żyłka, Maćkowiak (45’ Ćwik) - Zima, Nocoń (83’ Klimek), Szywacz - Wydra, Duda, Chmiel (53’ Magdziarz)

CLJ U-17:

W siódmej kolejce gier zawodnicy prowadzeni przez trenera Rafała Wisłockiego stanęli naprzeciw drużynie lokalnego rywala - Cracovii. W pierwszej połowie Biała Gwiazda była stroną dominującą i stwarzała sobie wiele okazji do objęcia prowadzenia. Parę takich szans miał Kacper Chełmecki, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany. W 77. minucie faulu we własnym polu karnym dopuścił się Krystian Kuchnia, a Cracovia pewnie wykorzystała rzut karny. Stracona bramka ewidentnie wybiła Wiślaków z rytmu, bowiem w przeciągu trzech minut, przeciwnik dołożył kolejne trzy bramki i spotkanie zakończyło się wysoką porażką Białej Gwiazdy. Po siedmiu seriach gier Wisła z dorobkiem pięciu punktów zajmuje szóstą pozycję.

Szansy na przełamanie piłkarze trenera Wisłockiego poszukają w kolejnym derbowym pojedynku, tym razem z zespołem Podgórza Kraków. Początek spotkania w niedzielę 6 października o godzinie 10.00.

Cracovia - Wisła Kraków 4:0 (0:0)

Wisła Kraków: Zagórowski - Kutwa (78′ Jania), Sałamaj (83’Filo), Zając, Rachfalik (61′ Kuchnia) - Gądek, Zębala (58′ Zięba), Seweryn (78′ Tokarczyk), Oczkowski (70′ Grzybowski), Litwa - Chełmecki

CLJ U-15:

Po porażce w poprzedniej kolejce z Motorem Lublin (2:3), podopieczni trenera Patryka Jałochy udali się w delegację do Białej Podlaskiej, aby zmierzyć swoje siły z miejscową drużyną TOP 54. Spotkanie zaczęło się po myśli Wiślaków, bowiem zaraz po rozpoczęciu gry Michał Głogowski pokonał bramkarza gospodarzy. Po zdobytej bramce goście z Krakowa stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, lecz tego dnia skuteczność nie była mocną stroną Wiślaków. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania i trzy punkty pojechały do Krakowa. Po siedmiu spotkaniach Biała Gwiazda plasuje się na pozycji wicelidera z jednym punktem straty do Motoru Lublin.

TOP 54 Biała Podlaska - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
0:1 Michał Głogowski

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Stępak -Głogowski, Górkiewicz, Przybyłko, Rachfał - Madej, Urbański, Czepielik, Bajor, Pieniążek - Stanek