Pod lupą – Felicio Brown Forbes

5 lat temu | 06.05.2019, 14:54

Zawodnik Korony Kielce pod wiślacką lupą.

Felicio Brown Forbes urodził się 28 sierpnia 1991 roku w Berlinie. Swoją przygodę z futbolem rozpoczął w niemieckich zespołach, a później przeniósł się do Rosji, gdzie występował przez kilka sezonów. W lipcu ubiegłego roku zawodnik podpisał kontrakt z naszym najbliższym rywalem. Do tej pory w barwach Korony Kielce rozegrał 19 meczów, w których zdobył trzy bramki i zanotował jedną asystę.

Urodzony w Berlinie reprezentant Kostaryki

Felicio Brown Forbes na początku reprezentacyjnej kariery występował w kraju swojego urodzenia i miał okazję grać w młodzieżowych kadrach naszego zachodniego sąsiada. Z zespołem do lat 19, w którym zadebiutował 5 lutego 2010 roku w spotkaniu przeciwko Norwegii, wziął udział w sumie w czterech potyczkach. Co ciekawe, odniósł wtedy zaledwie jedno zwycięstwo - z Polską. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w tamtym spotkaniu wystąpił jeden z Wiślaków - Rafał Pietrzak, który rozegrał wówczas 60 minut. Następnie piłkarz Korony przeniósł się do kadry U-20, w której jednak wystąpił zaledwie raz, w wygranym meczu z Włochami. Kolejnym krokiem w jego karierze była już reprezentacja Kostaryki. 10 października 2014 roku otrzymał swoją szansę od trenera Paulo Wanchope. Czy ją wykorzystał? Trudno powiedzieć. Pewne jest jednak, że dotychczas było to jego jedyne spotkanie w barwach tego kraju. Kostaryka wygrała wtedy z Omanem 4:3, a piłkarz Korony Kielce rozegrał 19 minut.

Imponująca liczba reprezentowanych klubów

Trzeba przyznać, że Felicio Brown Forbes w swojej dotychczasowej karierze zwiedził już sporo miejsc. Mimo że Polska jest trzecim krajem w którym gra, to liczba reprezentowanych klubów jest znacznie większa. W samej Rosji miał okazję zasilić szeregi aż sześciu ekip. Ponadto przez wiele sezonów reprezentował barwy różnych klubów z Niemiec, w tym młodzieżowych drużyn Herthy Berlin. Często zdarzało się, że Kostarykanin barwy klubowe zmieniał co pół roku. W Koronie Kielce występuje od lipca 2018 roku, więc możliwe, że dzięki grze w polskim klubie uda mu się poprawić tę statystykę.

Wykorzystać szansę

Początku swojej przygody z Koroną Kielce Felicio Brown Forbes z pewnością nie uzna za udany. W wielu spotkaniach albo nie łapał się do pierwszego składu, albo po prostu oglądał mecz z wysokości trybun i gdy wydawało się, że nic w tym temacie się nie zmieni zaczął dostawać szanse od szkoleniowca kielczan. Na tę chwilę można powiedzieć, że je wykorzystuje, pokazując swoje umiejętności. Od 22 października ubiegłego roku opuścił zaledwie jedno ligowe spotkanie, w którym Korona mierzyła się z... Wisłą Kraków. W tym czasie w większości meczów znajdował się w wyjściowym składzie i był dość pewnym punktem zespołu prowadzonego przez Gino Lettieriego. Jeśli chodzi o tegoroczną edycję Pucharu Polski, to Korona Kielce zaliczyła tylko jedną potyczkę - z Wisłą Sandomierz. Nasz rywal uległ niżej notowanemu przeciwnikowi 2:3, a Brown Forbes wyszedł wówczas w pierwszej „11”, lecz nie dograł tego meczu do końca. Został zmieniony w 68. minucie przez Mateja Pučko.