Kolejny odcinek przedstawiający dzieje Wisły.
Wlastimil Hofman - malarz nurtu symboliczno-alegorycznego - był kimś więcej niż tylko oddanym kibicem Wisły. W latach międzywojennych spotkać go można było na stadionie Białej Gwiazdy w czasie meczów, ale również podczas treningów, na posiedzeniach działaczy, a także na spotkaniach wyjazdowych. Hofman był prawdziwym przyjacielem drużyny - podtrzymywał piłkarzy na duchu w najtrudniejszych momentach, pomagał im w różnych sytuacjach życiowych, wspierał, inspirował, motywował.
Połączenie u Hofmana miłości do Wisły i wielkiego talentu malarskiego dało jeszcze jeden, trwały efekt - szereg inspirowanych Białą Gwiazdą dzieł sztuki. Wiślackie arcydzieła to ewenement, unikatowe dziedzictwo na przecięciu sportu i sztuki, dowód, że piłka nożna jest czymś więcej niż kopaniem piłki, w Wisła Kraków czymś więcej niż klubem sportowym.
W trzecim odcinku przygotowanego przez Sportizo i portal historiawisly.pl cyklu „Per aspera ad astra: Dzieje Wisły Kraków” poznacie bliżej osobę Wlastimila Hofmana i jego wiślacką pasję.