TS Wisła Kraków SA
Zapowiedzi

Ostatnia prosta: zapowiedź #ZSOWIS

1 miesiąc temu | 06.05.2024, 11:42
Ostatnia prosta: zapowiedź #ZSOWIS

Po weekendzie majowym przepełnionym pucharowymi emocjami czas wrócić do ligowych obowiązków! 31. kolejkę zmagań FORTUNA 1 Ligi zamknie poniedziałkowe spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Kraków. Mecz rozpocznie się 6 maja o godzinie 18:00 na ArcelorMittal Park.

Wisła oraz Zagłębie to dwie zasłużone marki. Historia ich piłkarskich starć sięga 1954 roku - od tego czasu oba kluby rywalizowały ze sobą aż 81 razy. Przekłada się to na bilans 31 zwycięstw Białej Gwiazdy, 27 wygranych sosnowiczan i 23 spotkań zakończonych remisem. Ostatni mecz tych ekip rozgrywany jesieniom na stadionie przy Reymonta nie doczekał się rozstrzygnięcia. Tablica wyniku po nieco rozczarowujących 90 minutach gry wskazywała na bezbramkowy podział punktowy.

Dziś przedmeczowa sytuacja prezentuje się zgoła inaczej. Wiślacy pozytywnie napędzeni sukcesem w finale Pucharu Polski przyjadą na obiekt „czerwonej latarni” całej ligi. Czerwono-Zielono-Biali zajmują ostatnią - 18. - pozycję w tabeli i z niewielkim dorobkiem zaledwie 15 punktów dawno utracili już szansę na utrzymanie. Wisła natomiast potrzebuje zwycięstwa, aby zbliżyć się do zamykającego podium GKS-u Katowice, który na swoim stadionie imponującym rezultatem 8:0 pokonał Stal Rzeszów. Będzie to poniekąd również wyjątkowe spotkanie dla Szymona Sobczaka. Nasz napastnik reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec przez dwa poprzednie sezony.

Do zakończenia zmagań w lidze pozostał niespełna miesiąc. Po 120 minutach wyczerpującej walki na PGE Narodowym Wisła Kraków przystępuje do wyjazdowej rywalizacji w niemal pełnym składzie. W kadrze brakuje rehabilitującego się po zabiegu Bartosza Talara oraz borykającego się z urazem barku Davida Juncà.

Razem po awans!

Udostępnij