TS Wisła Kraków SA

Ostatni sprawdzian przed ligą

1 tydzień temu | 10.02.2024, 10:00
Ostatni sprawdzian przed ligą

W sobotę 10 lutego na obiekcie ORLEN OIL Centrum Treningowego w Myślenicach piłkarze Wisły rozegrają swój kolejny sparing. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 11:30, a przeciwnikiem w nim będzie tym razem nasz ligowy rywal – Górnik Łęczna.

Dla Wiślaków będzie to pierwsza gra kontrolna po powrocie ze zgrupowania w Turcji i wznowieniu treningów, a także jednocześnie ostatni test przed startem oficjalnych rozgrywek. Podczas obecnego sezonu mierzyliśmy się już z rywalem z Łęcznej dwukrotnie. W pierwszej kolejce ligowej na wyjeździe padł remis 2:2 - strzelcami goli po stronie Wisły byli Goku i Miki Villar. Drugie spotkanie to już runda rewanżowa i znaczne zwycięstwo Białej Gwiazdy. Zawody zakończyły się wynikiem 4:0, a zadaniem zdobywania bramek podzielili się wtedy Szymon Sobczak oraz ponownie Goku.

Co ciekawe wówczas to Górnicy jako pierwsi rozpoczęli strzelanie, lecz po konsultacji z systemem VAR sędzia zmuszony był odgwizdać pozycję spaloną i anulować zdobytego gola.

Dla szkoleniowca Alberta Rudé będzie to również pierwsza okazja, aby móc wypróbować swoje rozwiązania taktyczne w starciu z polską ekipą. Zważywszy na to, że już 18 lutego Wiślaków czeka ligowy wyjazd do Rzeszowa, taki dobór sparingpartnera wydaje się bardzo korzystnym rozwiązaniem. Decyzją obu sztabów trenerskich transmisja z tego meczu nie będzie prowadzona.

A. Truty

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Strategiczny
Sponsor Techniczny
Sponsorzy
Sponsor Motoryzacyjny