TS Wisła Kraków SA

Oliwier Micek dołącza do Białej Gwiazdy

3 tygodnie temu | 07.02.2024, 16:21
Oliwier Micek dołącza do Białej Gwiazdy

Kadrę drugiej drużyny Wisły Kraków wzmocnił 19-letni Oliwier Micek. Środkowy obrońca pod Wawel trafił na zasadzie transferu czasowego z trzecioligowej Warty Gorzów Wielkopolski i w rundzie wiosennej reprezentował będzie rezerwy Białej Gwiazdy. Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca, ale klub z R22 zapewnił sobie opcję wykupu zawodnika.

Oliwier Micek urodził się 17 grudnia 2004 roku, a swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w Polonii Chodzież, gdzie występował w wielu grupach młodzieżowych. W sezonie 2019/2020 przeniósł się do trzecioligowej Warty Gorzów Wielkopolski, a rok później w jej barwach zadebiutował w seniorskim futbolu na poziomie ligi okręgowej, grając w drugiej drużynie klubu. W tej samej ligowej kampanii po raz pierwszy zagrał również w trzeciej lidze. Rundę jesienną obecnego sezonu na trzecioligowym poziomie okrasił 10 występami i jednym trafieniem. Na boisku pojawiał się również w drugiej drużynie klubu, występującej w IV lidze, gdzie rozegrał siedem spotkań.

„Czuję się świetnie i jestem dumny, że zostałem piłkarzem Wisły Kraków. Zacząłem od testów, które nie trwały długo, ale już od momentu, kiedy dołączyłem do zespołu, to z dnia na dzień wyglądało to coraz lepiej. Dobrze dogaduje się z kolegami z drużyny oraz trenerami. Pierwszy sparing okresu przygotowawczego był dla nas ciężki, ale już po drugim widać, że wszyscy dogadujemy się lepiej” - mówił 19-latek po podpisaniu kontraktu.

„Uważam, że moją najmocniejszą stroną na boisku jest umiejętność wyprowadzania piłki z obrony. Czuję się dobrze również wtedy, gdy jest potrzeba zagrania długiego podania np. diagonalnego. Myślę, że całkiem nieźle radzę sobie również w grze głową. Naszym najważniejszym celem drużynowym jest oczywiście awans do III ligi i będziemy ciężko pracować, aby to osiągnąć. Jeżeli chodzi o mój cel indywidualny, to chciałbym, aby licznik straconych przez nas bramek był jak najmniejszy i dam z siebie wszystko, aby w tym aspekcie pomóc” – zakończył młody obrońca.

Powodzenia!Udostępnij