Oldboje Wisły najlepsi w Krakowie!

4 lata temu | 15.10.2019, 10:01

Wiślacy z trofeum.

Wiśle Kraków do odniesienia sukcesu wystarczył remis, ale zawodnicy Klubu z R22 nie zamierzali ograniczyć się do minimum. Potwierdzeniem tej tezy były wydarzenia boiskowe, które obserwowali kibice zgromadzeni na trybunach. Już w 6. minucie prowadzenie Białej Gwieździe dał Grzegorz Pater, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Dwanaście minut później było już 2:0. Tym razem swoje umiejętności strzeleckie pokazał Piotr Brożek. Wiślacy nie potrzebowali zbyt wiele czasu, aby zanotować kolejne trafienie. Po upływie stu dwudziestu sekund był już 3:0, a ponownie dał o sobie znać Grzegorz Pater.

Po zmianie stron obraz gry nieco uległ zmianie i zawodnicy Hutnika od razu ruszyli do ataku, jednak to Wiślacy w 46. minucie zanotowali czwarte dla Białej Gwiazdy. W sytuacji tej niczym rasowy snajper zachował się Mirosław Szymkowiak i przysłowiową „podcinką” pokonał golkipera z Nowej Huty.

Mimo niekorzystnego wyniku, rywale nie zamierzali się poddawać. Ich wysiłki przyniosły rezultaty w 67. minucie, kiedy to Marcin Makuch przelobował wysuniętego golkipera Wisły. Gol dodał skrzydeł Hutnikowi, który zdołał odpowiedzieć jeszcze raz. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę do sitaki z bliskiej odległości posłał Tomasz Kozioł.

Wisła Kraków - Hutnik Kraków 4:2 (3:0)