Odmieniona, zwycięska drużyna: Wisła II - Czarni Staniątki 3:2

4 lata temu | 30.09.2019, 11:30

Sprawozdanie z meczu rezerw.

Mecz dobrze zaczął się dla zawodników Białej Gwiazdy, bowiem już w 9. minucie pierwszą bramkę zdobył Pischinger. Druga bramka dla Wisły padła równie szybko, bo w 22. minucie za sprawą celnego strzału Myszogląda. Wisła, mimo iż grała w zupełnie innym składzie niż w pozostałych meczach, a na boisku było bardzo wielu młodych zawodników, przeważała w tym spotkaniu od pierwszego gwizdka. Goście zagęścili środek pola, tym samym otwierając boczne sektory - co Wiślacy świetnie wykorzystywali.

Zawodnicy Białej Gwiazdy grali pewnie w każdej formacji, stwarzali sytuacje, uderzali na bramkę, nie pozwalali również napastnikom gości na spokój pod polem karnym, co skutkowało małą liczbą ataków na bramkę Brody w pierwszych 45 minutach. W 39. minucie napastnik gości wpadł z piłką w pole karne, znalazł się w dobrej sytuacji, jednak nie zdążył oddać strzału, bo został sfaulowany przez Szmigielskiego, który pociągnął go za koszulkę. Karnego wykorzystał Bogusławski uderzając mocno w środek bramki. Do przerwy, Wisła prowadziła 2:1.

Nerwowa druga połowa

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę obraz gry nieco się zmienił. Do głosu zaczęli dochodzić goście, Wisła grała bliżej własnej bramki i wyczekiwała na kontratak. Tę sytuację wykorzystali Czarni, którzy w 62. minucie ponownie wywalczyli rzut karny. Tym razem obrońca Białej Gwiazdy wykonał spóźniony wślizg i sędzia spotkania podyktował drugiego karnego. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Aksamit.

Podopieczni Adriana Filipka pokazali pełnie zaangażowania na boisku, szczególnie przez ostatnie 10 minut meczu. Sprytnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Korczyk, jednak jego uderzenie trafiło w boczną siatkę.

W 82. minucie po wrzutce z bocznej strefy boiska i zamieszaniu w polu karnym, gola zdobył Arkadiusz Kasia. Bramka ta dodała skrzydeł Wiślakom, którzy minutę po jej strzeleniu mogli jeszcze podwyższyć wynik, jednak nasz zawodnik trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Białej Gwiazdy 3:2, co pozwoliło na zajęcie po tej kolejce 3. miejsca w tabeli IV ligi.

Wisła II Kraków - Czarni Staniątki 3:2 (2:1)

1:0 Pischinger 9'
2:0 Myszogląd 22'
2:1 Bogusławki 40' (k)
2:2 Aksamit 62' (k)
3:2 Kasia 82'

Wisła II Kraków: Broda, Szmigielski, Gzieło, Bentkowski, Klimek (Olejnik 51'), Soboń, Myszogląd (Ćwik 90'), Kasia, Paczka (Jania 74'), Korczyk, Pischinger.

Czarni Staniątki: Przybyś, Barnań, Dudek, Otfinowski ( Zychowicz 74'), Orłowski (Nanaseryan 90'), Fryda, Bogusławki (Wrześniak 85'), Burkowicz, Piątek, Byrski, Czwartosz.

Zółte kartki: Szmigielski, Bentkowski (Wisła) Fryda (Czarni)