TS Wisła Kraków SA
Zapowiedzi

O bilet na Narodowy: Zapowiedź meczu #WISPIA

1 tydzień temu | 02.04.2024, 17:00
O bilet na Narodowy: Zapowiedź meczu #WISPIA

Już za niespełna 24 godziny zabrzmi pierwszy gwizdek prawdopodobnie najważniejszego spotkania obecnego sezonu. Przy wypełnionych po brzegi trybunach stadionu R22 Wisła Kraków podejmie w półfinale Pucharu Polski drużynę Piasta Gliwice. Długo wyczekiwany mecz rozpocznie się 3 kwietnia o godzinie 17:30.

Rozgrywki Pucharu Polski rozgrywane są formułą pojedynczej eliminacji. W tegorocznej edycji Biała Gwiazda za każdym razem grała przed własną publicznością, odnosząc już łącznie cztery zwycięstwa - z Lechią Gdańsk 2:1, z Polonią Warszawa 3:0, ze Stalą Rzeszów 4:1 oraz w końcu po emocjonującym starciu z Widzewem Łódź 2:1.

Do Krakowa po raz kolejny przyjeżdża ekstraklasowy rywal. Trwający sezon ligowy nie jest jednak dla zespołu z Gliwic pozbawiony problemów. Trener Vuković i jego ekipa zajmują dolną część tabeli, wygrywając swoje mecze przede wszystkim na własnym boisku. Wisła natomiast, wraz ze swoimi kibicami, stworzyła z domowego obiektu przysłowiową twierdzę, ponosząc tylko jedną porażkę na 15 ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach.

Co ciekawe, obie drużyny ostatni raz spotkały się w bezpośrednim starciu równo dwa lata temu. Wówczas 3 kwietnia 2022 roku padł wynik 2:2, a strzelcami bramek po stronie Wiślaków byli Stefan Savić i Dor Hugi. W środowym meczu remis jednak niczego nie rozstrzyga, a gra będzie prowadzona aż do wyłonienia pierwszego z uczestników pary majowego finału.

Tylko zwycięstwo, Wisełko!

Udostępnij