#MisyonBelek2022: Bezbramkowe przetarcie z Qarabağ FK

2 lata temu | 25.01.2022, 17:28

Sprawozdanie z meczu sparingowego.

Wtorkowy sparing podzielony został na trzy 45-minutowe połowy. Początek pierwszej z nich toczył się w szybkim tempie, a jako pierwsi uderzyli gracze z Azerbejdżanu i miało to miejsce w 6. minucie. Wówczas na mocne uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Zoubir, jednak czujność zachował Biegański, który bez większych problemów wyłapał futbolówkę. Qarabağ FK mocniej nacisnął na Białą Gwiazdę, dłużej utrzymywał się przy piłce i coraz częściej gościł w okolicach jej pola karnego, gdzie brakowało jednak konkretów.

Niewykorzystana szansa

W dalszej fazie pierwszej odsłony spotkania obraz gry nie uległ zmianie i to 8-krotny mistrz Azerbejdżanu nadal był stroną przeważającą i niewiele brakowało, by w 25. minucie piłka zatrzepotała w wiślackiej siatce. Tak się jednak nie stało, bo ponownie na wysokości zadania stanął Biegański, czym uchronił swój zespół przed utratą bramki. Podopieczni trenera Qurbanova nie zwalniali tempa, skutkiem czego w 33. minucie po raz kolejny zakotłowało się pod bramką zespołu spod Wawelu, gdzie tym razem arbiter dopatrzył się pozycji spalonej, na której znajdował się atakujący Zoubir. Wiślakom z wielkim trudem przychodziło zawiązywanie akcji ofensywnych, lecz sześć minut później potrafili odpowiedzieć oni szybkim kontratakiem. Savić prostopadłym podaniem uruchomił Klimenta, który wbiegł w pole karne i uderzył w kierunku bramki, ale Quqesasvili zdołał sparować piłkę do boku.

W poszukiwaniu trafień

Na drugą połowę krakowianie wybiegli w niezmienionym zestawieniu i natychmiast ruszyli do ataku. W 48. minucie w dogodnej pozycji strzeleckiej znalazł się Fazlagić, jednak próba młodzieżowego reprezentanta Macedonii Północnej w ostatniej chwili została zablokowana. Po chwili do głosu doszli Azerowie, jednak pięć minut później to Wisła mogła objąć prowadzenie, kiedy to w polu karnym faulowany został Savić. Sędzia dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny dla Białej Gwiazdy, jednak uderzenie Klimenta skutecznie obronił bramkarz, który poradził sobie również z dobitką Škvarki.

Qarabağ FK postawił na ofensywę i czynił wszelkie starania, by sforsować linię defensywną 13-krotnego mistrza Polski. Bliski szczęścia był między innymi Ibrahimil, który huknął sprzed pola karnego, zmuszając Biegańskiego do efektowanej parady. Upływające minuty nie dostarczały zbyt wielu sytuacji podbramkowych, a działania boiskowe w głównej mierze toczyły się w środkowej strefie, którą zagęścili zawodnicy zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. W 84. minucie o sporym szczęściu mogli jednak mówić gracze aktualnego wicemistrza Azerbejdżanu, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego Savicia spowodowało wielkie zamieszanie, ale ostatecznie żaden z Wiślaków nie zdołał skierować piłki do siatki.

Bramka zdrżała

Ostatnia część potyczki z azerskim Qarabağ FK stała pod znakiem przewagi graczy dowodzonych przez trenera Qurbana Qurbanova, którzy szybko, po cztery minuty po rozpoczęciu trzeciej połowy, postraszyli Kieszka i obili słupek wiślackiej bramki. Uczynił to konkretnie Sheidaev, który w 110. minucie po raz kolejny spróbował szczęścia, lecz tym razem posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką. Trzy minuty później odpowiedzieli Wiślacy, którzy nie pozostali dłużni i za sprawą Hugiego również sprawdzili stan obramowania bramki. W końcowych fragmentach wtorkowego pojedynku oba zespoły z wielkim zaangażowaniem realizowały przedmeczowe założenia i za wszelką cenę poszukiwały sposobu na zdobycie decydującego trafienia. Tego dnia w tureckim Belek żadna bramka jednak nie padła, a towarzyskie spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Qarabağ FK zakończyło się wynikiem 0:0.

Wisła Kraków - Qarabağ FK 0:0

Wisła Kraków: Biegański (91’ Kieszek) - Hanousek (76’ Ring), Sadlok (76’ Frydrych), Colley (91’ Szota), Szot (76’ Gruszkowski) - Plewka (91’ Żukow), Fazlagić (91’ Cissé) - Savić (91’ Hugi), Škvarka (76’ Kuveljić), Starzyński (63’ Młyński, 114’ Gądek) - Kliment (76’ Brown Forbes)

Qarabağ FK (skład wyjściowy): Quqesasvili - Vešović, Medvedev, Medina, Bayramov, Qarayev, İbrahimli, Ozobić, Borges, Zoubir, Wadji