Miłe złego początki: Wisła - Zagłębie S. 1:2

1 rok temu | 28.05.2023, 15:27

Sprawozdanie z meczu #WISZSO.

Wynik tego spotkania błyskawicznie, bo już w 2. minucie, otworzyli Wiślacy. W pole karne Zagłębia z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Villar, a tam najlepiej odnalazł się Moltenis, który głową wpakował ją do siatki i dał swojej drużynie komfort gry w przewadze już od pierwszych chwil tego starcia.

Nieudane próby

Po elektryzującym początku meczu obie strony przez jakiś czas nie przypuszczały dynamicznych ataków. Brakowało także strzałów na bramkę, lecz zgromadzeni tego dnia przy R22 kibice w końcu się ich doczekali. Swoje okazje na gola mieli liderzy wiślackiej ofensywy, a więc Fernandez i Rodado. Hiszpanie spróbowali swoich sił w indywidualnych akcjach, lecz niestety żadnemu z nich nie udało się zagrozić strzeżącemu bramki gości Kosowi. Na kilka minut przed zejściem na przerwę, kolejną dogodną sytuację do zdobycia gola miał jeszcze Fernandez, który wyskoczył do dośrodkowania z prawego skrzydła, ale futbolówka po jego strzale głową przeleciała nad bramką.

Bez punktów

Wiślacy z wysokiego „C” rozpoczęli również drugą część meczu. Blok defensywny drużyny Zagłębia był ciągle nękany przez podopiecznych trenera Sobolewskiego, którzy jak najszybciej chcieli podwyższyć prowadzenie. Kilka chwil później bramka padła, jednakże po drugiej stronie murawy. Po szybkim rozegraniu rzutu rożnego, Fabry sprytnym uderzeniem pokonał Biegańskiego i wyrównał stan meczu. Odpowiedź krakowian mogła nadejść szybko, lecz piłka po strzale Dudy odbiła się od poprzeczki. Chwilę później Rodado zdecydował się na uderzenie przewrotką, ale futbolówka minęła bramkę śląskiej drużyny. Kilkanaście minut później Zagłębiacy wyszli na prowadzenie, a przyczynił się do tego Wrzesiński, który po kontrataku zdecydował się na strzał po krótkim słupku, a ten okazał się poza zasięgiem Biegańskiego. Pomimo wielu prób Wiślaków, na tablicy wyników nie zaszły już żadne zmiany, w związku z czym ulegli oni rywalom 1:2.

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:0)
1:0 Moltenis 2’
1:1 Fabry 56’
1:2 Wrzesiński 79’

Wisła Kraków: Biegański - Junca, Moltenis, Łasicki, Jaroch - Duda (76’ Basha), Tachi (58’ Sapała) - Cisse (58’ Młyński), Fernandez, Villar - Rodado (76’ Żyro)

Zagłębie Sosnowiec: Kos - Ryndak, Dalić, Bykov, Borowski - Rozwandowicz, Karwot (62’ Guezen) - Bonecki, Wrzesiński, Troc (72’ Klupś) - Fabry

Żółte kartki: Łasicki, Basha, Moltenis – Dalić, Rozwandowicz

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)