Miasto Kraków i TS Wisła Kraków SA organizatorami Ligi Mistrzów Amp Futbol!

2 lata temu | 01.02.2022, 21:32

Informacja Klubu i Miasta Kraków.

Udana organizacja Mistrzostw Europy w 2021 roku w Krakowie, a także miano najlepszej drużyny w Polsce - które wywalczyli zawodnicy Wisły Kraków - okazały się kartą przetargową w wyborze gospodarza turnieju Ligi Mistrzów Amp Futbol. Tegoroczne zawody będą trzecią w historii edycją tych rozgrywek. Uprzednio organizatorami imprezy były Gruzja oraz Turcja, a Polskę reprezentowała wówczas Legia Warszawa, plasując się kolejno na trzecim i drugim miejscu. W 2020 roku zespoły miały zameldować się także Bielsku-Białej, jednak ostatecznie impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

W dniach 20-22 maja 2022 roku do Krakowa zawita osiem najlepszych drużyn z Europy, które w ubiegłym roku wywalczyły w swoich krajach mistrzowskie tytuły w tej odmianie piłki nożnej. Są to - obok Wisły Kraków - Manchester City (Anglia), Vicenza Calcio (Włochy), Etimesgut Belediyesi (Turcja), Laman Az Grozny (Rosja), AFC Tbilisi (Gruzja), FC JOUY-LE-MOUTIER (Francja) i Qarabağ FK (Azerbejdżan). Wisła, obok mistrzów Turcji i Anglii, będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w imprezie.

Faza grupowa rozgrywek odbędzie się na stadionie Garbarni, zaś walka o złoty medal rozegrana zostanie na głównej płycie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie na co dzień w Ekstraklasie rywalizuje 13-krotny mistrz Polski prowadzony przez trenera Adriána Guľę. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków oraz TS Wisła Kraków SA, a jego Ambasadorem został dobrze znany na świecie wybitny piłkarz i Kapitan Białej Gwiazdy - Jakub Błaszczykowski.