Mecz spod znaku niewykorzystanych szans: Wisła - Górnik Łęczna 1:2

1 rok temu | 05.11.2022, 00:25

Sprawozdanie z meczu #WISGKŁ.

Potyczka przy Reymonta rozpoczęła się od skomasowanych ataków gospodarzy, którzy chcieli zaskoczyć defensywę gości i jak najszybciej udokumentować swoją przewagę. Jako pierwsi na prowadzenie wysunęli się jednak goście, a autorem otwierającego trafienia w 16. minucie został Grzeszczyk. Białą Gwiazda ruszyła do odrabiania strat, ale długo nie potrafiła znaleźć sposobu na sforsowanie linii obronnej Górnika. Podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego przebudzili się w końcówce pierwszej połowy, jednak początkowo szczęście nie było po ich stronie, bowiem futbolówka dwukrotnie obijała poprzeczkę. Krakowianie dopięli jednak swego w 44. minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Szot, który wyrównał stan pojedynku.

Nieudana pogoń

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, gdyż to gracze spod Wawelu byli stroną dominującą i stwarzali sobie kolejne sytuacje, jednak nie potrafili ich spożytkować. O wiele skuteczniejsi byli natomiast goście z Lubelszczyzny, którzy w 61. minucie wykorzystali błąd w szeregach obronnych Wisły i ponownie zyskali przewagę jednego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Krykun. Wiślacy nie zamierzali jednak się poddawać i do ostatnich chwil robili wszystko, co w ich mocy, by odwrócić losy pojedynku, lecz bezskutecznie. W końcowym rozrachunku trzy punkty zgarnęli gracze z Łęcznej, którzy pokonali Białą Gwiazdę 2:1.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 1:2 (1:1)
0:1 Grzeszczyk 16