Ligowe ostatki przy R22: Wisła podejmuje Górnika Łęczna

1 rok temu | 03.11.2022, 18:37

Zapowiedź meczu #WISGKŁ.

W ubiegłym sezonie ekipa z Lubelszczyzny rywalizowała na poziomie Ekstraklasy. Górnicy do przedostatniej kolejki walczyli o utrzymanie, jednak w finalnym rozrachunku ukończyli rozgrywki na ostatniej pozycji w tabeli i spadli do 1. Ligi. W kampanii 2022/2023 Zielono-Czarni mają na swoim koncie 15 punktów po 16 ligowych potyczkach. W październiku piłkarze z Łęcznej pokonali w lidze GKS Tychy (3:2) oraz Skrę Częstochowa (3:0), zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec (2:2), a ponadto ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała (0:1) i Chrobremu Głogów (0:2). W Pucharze Polski z kolei Górnik okazał się lepszy od kieleckiej Korony (1:0) i w kolejnej rundzie zmierzy się z Piastem Gliwice.

Statystyki po wiślackiej stronie

Jak dotąd Wisła mierzyła się z Dumą Lubelszczyzny 18 razy. W dziewięciu meczach lepsi byli krakowianie, trzy razy wygrywali Zielono-Czarni, z kolei sześć pojedynków zakończyło się remisem. Po raz ostatni 13-krotni mistrzowie Polski pokonali przy R22 Górnika 6 listopada 2016 roku, kiedy to zwycięską szalę na korzyść Białej Gwiazdy przechyliły trzy trafienia Rafała Boguskiego, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wiślaków 3:2.

Przełamać się w meczach domowych

Niekorzystna seria Wiślaków bez zwycięstw została przerwana w ubiegłym tygodniu w Sosnowcu. Przegrywając 0:1 podopieczni Radosława Sobolewskiego pokazali charakter i wygrali dzięki dwóm bramkom Luisa Fernándeza. Teraz celem zawodników Białej Gwiazdy jest przerwanie serii bez wygranych u przy R22, gdzie nie zwyciężyli od 20 sierpnia. Głęboko wierzymy, że krakowianie pokonają Górnika, a trzy punkty zostaną pod Wawelem.

Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła punktualnie o godzinie 20:30. Jazda, jazda, jazda!