Liga Narodów UEFA: Pewne zwycięstwo Gruzji, Tsitaishvili z asystą

2 lata temu | 02.06.2022, 21:04

Podsumowanie meczu reprezentacji Gruzji z udziałem Wiślaka.

Strzelanie na Stadionie im. Borisa Paiczadze rozpoczął Kvicha Kvaratskhelia, który w 12. minucie wykorzystał dogranie Giorgiego Tsitaishviliego i umieścił piłkę w siatce. Podopieczni trenera Willy’ego Sagnola nie zamierzali jednak zwalniać tempa i w 33. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Guram Kashia, którego celnym podaniem obsłużył strzelec pierwszego gola.

Po przerwie kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli kolejne dwie bramki autorstwa Gruzinów. Najpierw w 87. minucie sposób na pokonanie golkipera Gibraltaru znalazł Georges Mikautadze, z kolei sześćdziesiąt sekund później „kropkę nad i” postawił Vako, pieczętując tym samym zwycięstwo Gruzji, która na inaugurację Ligi Narodów pokonała Gibraltar 4:0.

Gruzja - Gibraltar 4:0 (2:0)
1:0 Kvaratskhelia 12’
2:0 Kashia 33’
3:0 Mikautadze 87’