Liga Narodów UEFA: Efektowne zwycięstwo Gruzji, Tsitaishvili poza kadrą meczową

2 lata temu | 05.06.2022, 22:38

Sprawozdanie z meczu reprezentacji Gruzji.

Wynik spotkania w Razgradzie szybko, bo już w 4. minucie, otworzył Zuriko Davitashvili, pokonując Nikolaya Mihaylova. Wybici z rytmu Bułgarzy starali się realizować nakreślony plan, dłużej utrzymywali się przy piłce i wymieniali serię podań, jednak konkrety były po stronie Krzyżowców, którzy w 31. minucie podwyższyli swoje prowadzenia za sprawą samobójczego trafienia Andrei Hristova.

Wraz z początkiem drugiej połowy ruszyli do odrabiania strat i pięć minut po wznowieniu gry zdobyli bramkę kontaktową, której autorem został Atanas Iliev. Przyjezdni nie pozostawili jednak Lwom żadnych złudzeń i niespełna sto dwadzieścia sekund później strzelili trzecią, z kolei  w 58. minucie czwartą bramkę, a na listę strzelców wpisywali się kolejno Budu Zivzivadze oraz Khvicha Kvaratskhelia. Dzieła zniszczenia w 70. minucie dopełnił z kolei Vako i przypieczętował triumf Gruzji, która w finalnym rozrachunku pokonała Bułgarię 5:2 i po dwóch rozegranych meczach z kompletem zwycięstw oraz z bilansem bramkowych 9:2 pewnie przewodzi grupie L w dywizji C Ligi Narodów.

Bułgaria - Gruzja 1:5 (0:2)
0:1 Davitashvili 4’
0:2 Hristov (sam.) 31’